Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Liturgia słowa dzisiejszej VI Niedzieli Wielkanocnej wprowadza nas w tajemnicę Ducha Świętego, który uzdalnia nas do miłości na wzór Jezusa, dzielenia się Dobrą Nowiną o Jego zmartwychwstaniu i dawania nadziei ludziom. To On pociesza w słabości i w trudnych chwilach, kiedy zmagamy się nie tylko z zewnętrznym zagrożeniem, prześladowaniem jak w czasach apostołów, ale i z grzechem i złem we wspólnocie Kościoła. Razem z papieżem Franciszkiem, który modlił się dziś podczas Mszy św. za naszą cywilizację pragnącą braterstwa i doświadczanej poczuciem osierocenia przez Ojca, prośmy o Ducha Świętego, aby dopomógł nam odnaleźć na nowo drogę do Ojca, którą otworzył nam Jezus, do Ojca, którego miłość nadaje sens naszemu życiu i czyni z nas, ludzi rodzinę dzieci Bożych. Jak spotkałeś zmartwychwstałego Pana w ludziach, którzy cię kochali? Jak możemy umocnić młodych do dawania świadectwa o Zmartwychwstaniu poprzez służbę innym?

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Za dar tego Wielkiego Świętego dziękowaliśmy Panu Bogu podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu półtora tygodnia temu. Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 został poświęcony obraz Jana Pawła II ufundowany przez asystę do kaplicy Miłosierdzia Bożego. Jutro, o godz. 7 rano, w sam dzień urodzin Karola Wojtyły, papież Franciszek odprawi Mszę św. przy Jego grobie w Bazylice św. Piotra w Rzymie. „Dziękujemy Bogu za to, że dał nam tego świętego Biskupa Rzymu, i prośmy Go, aby nam pomógł, pomógł temu Kościołowi Rzymu, żeby się nawrócił i się rozwijał” powiedział papież Franciszek podczas środowej audiencji, zapraszając do uczestnictwa w tej Eucharystii, która będzie transmitowana na cały świat, także przez TVP1 i TV Trwam.

3. W ramach kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa rząd postanowił, że od dzisiejszej niedzieli 17 maja w kościołach podczas Mszy świętej będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Oznacza to, że wewnątrz naszego kościoła w liturgii od dziś może uczestniczyć 36 osób.

4. W czwartek o godz. 19.00 przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa zapraszam na spotkanie grupy biblijnej. Spotkania będą poświęcone rozważaniu czytań z liturgii słowa następnej niedzieli. Dodatkowe informacje i sugestie co do przygotowania zostaną podane na stronie internetowej parafii.

5. Msze św. codziennie o godz. 18.00, na ich zakończenie nabożeństwo majowe, a o godz. 20.30 różaniec w intencji ustania epidemii, za wszystkich zmarłych, chorych i cierpiących oraz ich rodziny, za służby medyczne i publiczne oraz wszystkich niosących pomoc.

6. Bardzo dziękuję p. Dariuszowi Chotyńskiemu za zrębakowanie przyciętych gałęzi drzew na cmentarzu i przy kościele, p. Kazimierzowi Marciniakowi za pomoc w porządkowaniu terenu wokół kościoła i plebanii, grupie p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii. Dziękuję także za piękne kwiaty i okolicznościową dekorację, ofiary na utrzymanie parafii i za każdy gest życzliwości.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Mikołaj Wiktor Muszalik, Wieniec – Agnieszka Brzezińska, par. Najśw. Zbawiciela we Włocławku
• Filip Koźmiński, Gustorzyn – Magdalena Jadwiga Wichrowska, par. św. Jana Chrzciciela w Lubrańcu
• Mateusz Mistera – Iwona Grabowska, Wieniec
• Jakub Andrzej Podgórski, Wieniec – Beata Jasińska, par. św. Jana Chrzciciela w Lubrańcu