Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W Ewangelii dzisiejszej V Niedzieli Wielkanocnej Jezus ukazuje swoją relację z Ojcem, do którego idzie, aby przygotować nam miejsce. On jest w Ojcu, a Ojciec jest w Nim. Nasze mieszkanie jest w Ojcu przez Jezusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem i przez Jego Ciało, którym jest Kościół. Jesteśmy żywymi kamieniami tej duchowej świątyni i zajmujemy przygotowane dla nas miejsce przez nasze zjednoczenie przez wiarę z Jezusem, który jest kamieniem węgielnym. Musimy być jednak czujni na pokusę ograniczania przestrzeni w Ciele Chrystusa dla innych niż my, zwłaszcza ubogich, opuszczonych i zapomnianych i być otwartymi na działanie Ducha Świętego, który nieustannie tworzy nowe miejsca i pole do nowych form zaangażowania i wzajemnej służby w Kościele. Jakie jest twoje doświadczenie Jezusa jako twojego mieszkania w sercu Boga? Jak współdziałając z Duchem Świętym możemy zapewnić więcej miejsca dla ubogich, opuszczonych i zaniedbanych w Kościele i w naszej wspólnocie parafialnej?

2. Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Maryję. Nabożeństwa majowe w kościele na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. Ze względów na stan epidemii w tym roku nie będzie nabożeństw z udziałem księdza przy figurach i krzyżach na terenie parafii. Zachęcam do odmawiania wraz z Litanią Loretańską modlitw do Matki Bożej, które zaproponował papież Franciszek w swoim liście. Zachęcam nadal do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za wszystkich zmarłych, chorych i cierpiących oraz ich rodziny, za służby medyczne i publiczne oraz wszystkich niosących pomoc. Odpowiadając na prośbę papieża Franciszka podejmijmy – w łączności z wyznawcami wszystkich religii – w najbliższy czwartek, 14 maja modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji przezwyciężenia epidemii i jej konsekwencji.

3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską, w czwartek, 14 maja czcimy Świętego Macieja Apostoła, a w sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

4. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny Świętego Jana Pawła II. Za dar tego Wielkiego Świętego dziękowaliśmy Panu Bogu podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę 17 maja na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 zostanie poświęcony obraz Jana Pawła II ufundowany przez asystę do kaplicy Miłosierdzia Bożego.

5. Zapraszam gorąco wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach biblijnych online. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.

6. Bardzo dziękuję grupie p. Bogumiły Młynarczyk z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii. Dziękuję także za piękne kwiaty, ofiary na utrzymanie parafii i za każdy gest życzliwości.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Mikołaj Wiktor Muszalik, Wieniec – Agnieszka Brzezińska, par. Najśw. Zbawiciela we Włocławku
• Filip Koźmiński, Gustorzyn – Magdalena Jadwiga Wichrowska, par. św. Jana Chrzciciela w Lubrańcu

8. W tym tygodniu w liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy śp. Genowefę Świerczyńską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecamy w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…