1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Tych, którzy odważyli się podjąć ryzyko poszukiwania Jezusa, obdarowuje On przynależnością do siebie i nowej Bożej rodziny. Nasze dary dla Jezusa to dobro czynione bez wyrachowania, zaangażowanie się, troska, ofiarowany czas, pomoc, przebaczenie i pojednanie. Jak Jezus prowadził Cię do siebie? Co nie pozwala Ci na radowanie się w Jezusie?

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Jest to szczególna okazja, by wesprzeć modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy z Polski. Dziś we wszystkich kościołach prowadzona jest zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny, z którego utrzymuje się Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przygotowujące do wyjazdu misjonarzy duchownych i świeckich. Ofiary są przeznaczane na wsparcie misjonarzy oraz ich działalności ewangelizacyjnej, edukacyjnej, medycznej i charytatywnej.

3. Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara – K + M + B 2020 lub C + M + B 2020. Pragniemy przez to podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.

4. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wieńcu zapraszają na jasełka, które przedstawią podczas Mszy św. o godz. 12.00. Zapowiedziane na dziś pobłogosławienie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii odbędzie się w późniejszym terminie. Spotkanie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 na plebanii.

5. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Karola Chipondo z diecezji Kondoa w Tanzanii, obecnie studenta UKSW w Warszawie.

6. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych, pomoc w organizacji wizyty i transport. W tych częściach naszej parafii, gdzie są osoby, które gromadzą się na wspólnej modlitwie czy to w maju czy w innym czasie przy krzyżach i kapliczkach, wizyta kolędowa rozpoczyna się od wspólnej modlitwy w tych miejscach.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. o godz. 18.00. W inne dni, ze względu na kolędę biuro parafialne jest zamknięte, a Msza św. o godz. 08.00.