w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

październik 2021
« wrz.

1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Jak możemy nieustannie wzrastać w jedności z Jezusem i naśladowaniu Go? Jak możemy uczynić z chrztu celebrację i przekaz wiary?

2. Dziękujemy naszemu gościowi ks. Karolowi Chipondo z diecezji Kondoa w Tanzanii, obecnie studentowi teologii kultury na UKSW w Warszawie, za homilię i świadectwo przeżywania jedności w Chrystusie z braćmi i siostrami należącymi do różnych narodów i kultur.

3. W środę o godz. 19.00 Msza św. za parafian i spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 17.00.

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej wspólnocie. Za wszystkie ofiary, także te składane podczas odwiedzin kolędowych serdeczne Bóg zapłać.

6. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze.

7. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych, pomoc w organizacji wizyty i transport. W tych częściach naszej parafii, gdzie są osoby, które gromadzą się na wspólnej modlitwie czy to w maju czy w innym czasie przy krzyżach i kapliczkach, wizyta kolędowa rozpoczyna się od wspólnej modlitwy w tych miejscach.