Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam ponownie wsłuchać się w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Adorując Pana Jezusa – Słowo Boga, w żłóbku, w Najświętszym Sakramencie i w Piśmie Świętym, próbujmy odkrywać najgłębszy sens Bożego Narodzenia. Niech w naszym życiu stale realizują się słowa św. Pawła, „aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego. [Niech da] wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych” (Ef 3,17-18).

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Msze Święte jak w niedziele o godz. 09.00 i 12.00. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Podczas Mszy Św. o godz. 12.00 jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wieńcu. Zapowiedziane na jutro pobłogosławienie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii odbędzie się w późniejszym terminie.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach oraz zbierać ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Karola Chipondo z diecezji Kondoa w Tanzanii, obecnie studenta UKSW w Warszawie. Spotkanie rodziców dzieci z klas III przygotowujacych się do I Komunii o godz. 11.00 na plebanii.

5. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Bardzo dziękuję za wszystkie oznaki życzliwości, gościnność, pomoc w organizacji odwiedzin i transport. Kolęda we wtorek 7 stycznia na Machnaczu od nr 50 do nr 19 – rozpoczęcie przy kapliczce o godz. 09.00. Program kolędy na pozostałe dni tygodnia zostanie podany jutro.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę po Mszy św. o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodna kancelaria ze względa na kolędę będzie zamknięta.

7. W tym tygodniu w kościele i na cmentarzu parafialnym pożegnaliśmy śp. Stanisława Sobuckiego z Lipin i śp. Waldemara Pierścińskiego z Włocławka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…