Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Kościół celebruje ostatni dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego i liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Naszym największym błogosławieństwem jest Jezus. W Nowym Roku Pańskim 2020 bądźmy jak pasterze, którzy zanieśli Dobrą Nowinę o narodzinach Jezusa innym i jak Maryja, która wiedziała jak słuchać, zatrzymać się i medytować nad wydarzeniami, które działy się wokół niej. Jak możemy podtrzymać ducha ciszy, refleksji i modlitwy? Do jakiej części mojej parafii jestem posłany, aby zanieść Dobrą Nowinę Jezusa?

2. Na zakończenie dzisiejszych Mszy św. losujemy Świętych Patronów na 2020 rok. Obrazki wraz z podobizną świętego i cytatem przygotowały dla nas Siostry Benedyktynki z Żarnowca, które na co dzień wspierają nas modlitwą i wielokrotnie gościły u siebie naszych młodych. Ofiary zbierane na tacę podczas losowania są naszym darem serca dla wspólnoty sióstr i udziałem w podejmowanych przez nie pracach w odnowieniu klasztoru.

3. Tradycyjnie w dzisiejszy dzień wielu proboszczów składa roczne sprawozdanie z kierowania parafią. U nas będzie to miało miejsce po zakończeniu wizyty kolędowej i spotkaniach Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej.

4. W dzisiejszą uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi obchodzimy 53. Światowy Dzień Pokoju. „Pokój jest dobrem cennym, przedmiotem naszej nadziei, do którego dąży cała ludzkość” – napisał papież Franciszek w tradycyjnym orędziu na ten dzień. Zaapelował w nim o postrzeganie pokoju jako drogi nadziei obejmującej dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne, na której nie ma miejsca na strach. „Pragnienie pokoju jest głęboko zakorzenione w sercu człowieka i nie wolno nam rezygnować, godząc się na coś, co byłoby od niego mniejsze” – czytamy w orędziu.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek – comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę o godz. 17.00. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00. W styczniu ze względu na kolędę nie ma comiesięcznych odwiedzin księdza u chorych. Gorąco zachęcam jednak do korzystania z posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. Ogromnie cieszę się, że kilka osób chorych nie mogących uczestniczyć w świątecznej liturgii w kościele przyjmuje przywożoną przez nich Komunią Świętą.
Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na sobotnią Mszę Świętą o godz. 09.00, a wcześniej o 08.30 na modlitwę różańcową prowadzoną przez Koło Żywego Różańca.

5. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjmowanie odwiedzin kolędowych. W tych częściach naszej parafii, gdzie są osoby, które gromadzą się na wspólnej modlitwie czy to w maju czy w innym czasie przy krzyżach i kapliczkach wizyta kolędowa rozpoczyna się od wspólnej modlitwy w tych miejscach. Polecamy w niej Panu Bogu wszystkie rodziny tej części parafii.