1. „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych”. Wiara w zmartwychwstanie nie jest owocem mojej potrzeby istnienia po śmierci, ale opowiada o Bożej potrzebie dawania życia. Istnieje nowe życie w Bogu w wieczności. Czy i jeśli to jak zmartwychwstanie ma wpływ na mój codzienny sposób życia? Jak możemy poprowadzić młodych do wizji życia wiecznego?

2. Trwa oktawa modlitw za zmarłych. Do jej zakończenia (wtorek 8 listopada) różaniec za zmarłych o godz. 17.00 i Msza św. o godz. 17.30 w kaplicy na cmentarzu. W każdy dzień oktawy dni można uzyskać odpust zupełny dla jednej osoby zmarłej za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Warunkami zyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego oraz przyjęcie Komunii św.

3. Jutro w poniedziałek ze względu na oktawę modlitw za zmarłych i Mszę św. w kaplicy na cmentarzu nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. Spotkanie grupy formacyjnej o godz. 19.00 na plebanii. Spotkanie wspólnotowe po kursie Alpha dla wszystkich w przyszły poniedziałek 14 listopada – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00, o godz. 19.00 Eucharystia i spotkanie na plebanii.

4. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego Franciszka.

5. W piątek, 11 listopada, przypada 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w tym świątecznym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Mając na uwadze świąteczny charakter dnia Święta Niepodległości, biskup Wiesław Mering udzielił wiernym przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 11 listopada 2016 r. dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku.

6. Tego dnia udajemy się z grupą z naszej parafii na pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę i do sanktuarium narodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli„pielgrzymkę ostatniej szansy” w Roku Miłosierdzia. Wyjazd o godz. 08.00 z parkingu przed kościołem. Informacje na temat wolnych miejsc u p. Romany Jankowskiej w sklepie przy ul. Brzeskiej 3 – tel. 607523309.

7. Parafia w Brzeziu organizuje w sobotę 19 listopada wyjazd na uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w Krakowie Łagiewnikach. Informacje i zapisy u ks. Ryszarda Kokoszki – tel. 518 014 758.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i odprowadziliśmy na cmentarz parafialny śp. Czesława Lewandowskiego, b. sołtysa z Jaranówka. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.