Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Wiara jest poszukiwaniem prawdziwej trwałości. Jest wytrwałym dążeniem, do Tego, który Trwa. Gdzie poszukuję siły i stabilności? Jak możemy prowadzić młodych do przylgnięcia do Jezusa?

2. Dzisiaj Kościół w Polsce już po raz ósmy obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ze względu na dramatyczną sytuację już po raz drugi ten dzień jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Iraku. Irak stał się symbolem wojny z chrześcijanami. Rozlała się ona na cały Bliski Wschód. Iraccy chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji ich społeczeństwa. Ponieważ obawiają się o życie swoje i najbliższych, wciąż trwa ich wielki exodus z własnego kraju. Opuszczają go udając się do sąsiedniej Jordanii czy Libanu, a także innych krajów. Żyją tam w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan w Iraku. Stowarzyszenie działa w 150 krajach całego świata niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie.

3. W miniony piątek 11 listopada grupa blisko 50 osób z naszej parafii uczestniczyła w pielgrzymce autobusowej do Zduńskiej Woli – miejsca urodzin i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbe oraz na Jasną Górę. Pielgrzymi ofiarowali dla parafii ornat, który po raz pierwszy zostanie użyty w liturgii w I Niedzielę Adwentu. Za ten dar w imieniu swoim oraz całej wspólnoty składam serdecznie podziękowanie.

4. Jutro, w poniedziałek 14 listopada wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.30. O godz. 19.00 Msza św. w intencji nowej ewangelizacji, a po niej spotkanie uczestników dotychczasowych kursów Alpha.

5. W piątek o godz. 16.30 zbiórka ministrantów.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dokonamy w naszej wspólnocie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, a na zakończenie Mszy św. uroczysta procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Proszę o udział w niej członków asysty, dzieci, strażaków.

7. Parafia w Brzeziu organizuje w sobotę 19 listopada wyjazd na ogólnopolską uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w Krakowie Łagiewnikach. Informacje i zapisy (ostateczny termin poniedziałek 14 listopada) u ks. Ryszarda Kokoszki – tel. 518 014 758.

8. Przy wyjściu z kościoła każdy może otrzymać egzemplarz bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny, poświęcony w dużej mierze przyjęciu Jezusa za Króla i Pana.

9. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

10. Rada Parafialna planuje zorganizowanie wigilii – opłatka dla osób starszych, emerytów i rencistów z naszej parafii. Termin – sobota 17 grudnia. Członkowie Rady Parafialnej zbierają zgłoszenia chętnych. Prosimy także o zgłaszanie się kierowców, którzy chcieliby własnym samochodem pomóc osobom starszym dotrzeć na spotkanie oraz młodych jako wolontariuszy i wszystkich chętnych do pomocy w organizacji spotkania.