Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych” (Łk 20,38). Wiara w zmartwychwstanie nie jest owocem mojej potrzeby istnienia po śmierci, ale opowiada o Bożej potrzebie dawania życia. Istnieje nowe życie w Bogu w wieczności. Jak nadzieja na życie wieczne pomogła ci zmierzyć się z trudnościami życiowymi? Jak nadzieja na przyszłą chwałę dostarcza Ci energii do życia w teraźniejszości?

2. W poniedziałek został założony nowy witraż przedstawiający scenę spotkania Pana Jezusa Zmartwychwstałego z Marią Magdaleną zaprojektowany i wykonany w Pracowni Witraży Elżbiety i Bartosza Bednarskich w Rypinie. Sam witraż jest darem państwa Elżbiety i Andrzeja Jankowskich z Wieńca z okazji 45. rocznicy zawarcia przez nich sakramentu małżeństwa. Jubilatów otaczamy wdzięczną modlitwą. Dziękujemy także wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię i wspierają na miarę swoich możliwości podejmowane przez nas przedsięwzięcia. Żeby mógł pojawić się witraż trzeba było usunąć starą ramę w oknie, wykonać i założyć nową wraz z szybą zabezpieczającą, wykonać obróbkę murarską i malowanie ściany wokół okna. Niemały koszt tego został pokryty z ofiar złożonych podczas ostatniej kolędy i składanych na tacę czy też wpłacanych na konto bankowe parafii lub przekazywanych indywidualnie. Bardzo dziękuję także panu Mariuszowi Niderfijerowi, który udostępnił rusztowanie i wraz ze swoimi pracownikami wykonał prace murarskie oraz nowe parapety do okien.

3. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Niech nasze świętowanie będzie połączone z modlitwą za Ojczyznę i za wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność – w sposób szczególny za spoczywających na naszym cmentarzu żołnierzy z 1939 roku. Zewnętrznym znakiem tego niech będzie wywieszona flaga narodowa. Ze względu na świąteczny charakter Święta Niepodległości Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski udzielił w tym dniu wiernym przebywającym na terenie naszej diecezji dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz zachowania pokutnego charakteru piątku.

4. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie przeżywany pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tym kraju. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

5. Bardzo dziękuję grupie p. Grzegorza Adamskiego z Kątów za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

6. W ostatnim tygodniu przekroczyli próg wieczności: śp. Stanisław Piasecki z Wieńca – pogrzeb odbył się w sobotę 5 listopada oraz śp. Teresa Dembińska z Wieńca-Zalesie – pogrzeb planowany jest na czwartek 10 listopada o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…