Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. „Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło” (Łk 19,10). Pan widzi w Zacheuszu – zwierzchniku celników i bardzo bogatym, biednego człowieka potrzebującego zbawienia. Imię Zacheusz znaczy „Bóg pamięta” – pamięta nie o moim grzechu, ale o mnie, o mojej najlepszej czystej cząstce, której żaden grzech nie jest w stanie wymazać. Zacheusz starając się zobaczyć Jezusa, odkrywa że to Jezus stara się zobaczyć jego, poszukując uświadamia sobie, że jest poszukiwany, kochając odkrywa, że jest kochany. Nie spotykam Boga w nagrodę za dobre życie, ale to Bóg, który mnie kocha i szuka czyni moje życie dobrym, kiedy pozwalam Mu spotkać się ze mną. Jakiej przemiany oczekuje się od nas, kiedy doświadczamy Bożego miłosierdzia? Jak możemy pomóc podnieść się, zobaczyć więcej i dalej, spotkać Jezusa naszym bliskim i przyjaciołom?

2. Dziś piąta niedziela miesiąca – w naszej diecezji dzień zbiórki na budujące się kościoły i inne inwestycje. Tydzień temu na misje zebraliśmy 431,11 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

3. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne zjednoczenie z Nim w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msza św. w naszym kościele o godz. 09.00, a o godz. 12.00 sprzed kaplicy na cmentarzu parafialnym wyruszy procesja żałobna, podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, dobrodziejów i budowniczych naszej świątyni, poległych w obronie Ojczyzny, zmarłych ze wspólnot parafialnych w Wieńcu i Brzeziu, z naszych rodzin i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu oraz błogosławić groby. Po zakończeniu procesji Msza św. na cmentarzu. W kaplicy oraz na cmentarzu zostało w tym tygodniu założone nowe nagłośnienie: dwa nowe wzmacniacze, głośniki wewnątrz i na zewnątrz kaplicy oraz na słupach na cmentarzu. Także nowy mikrofon bezprzewodowy wraz z zewnętrzną anteną ze wzmacniaczem na ścianie kaplicy. Mamy nadzieję, że w tym roku we Wszystkich Świętych czekać będzie miła niespodzianka na uczestników liturgii na cmentarzu, choć były już także głosy protestu.
W uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie ofiary zbierane w kościele i na cmentarzu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku.

4. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze św. w tym dniu w kościele o godzinie 09.00 i w kaplicy na cmentarzu po zakończeniu procesji różańcowej z lampionami i świecami, która o godz. 17.00 wyruszy od bramy cmentarza. Można jeszcze dołączyć swoich bliskich zmarłych do Mszy św. zbiorowej za zmarłych w Dzień Zaduszny oraz zamawiać wypominki jednorazowe i roczne.

5. Od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych jeden raz można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla jednego zmarłego jeśli pobożnie nawiedzi się kościół lub kaplicę i odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełni zwykłe warunki do zyskania odpustu. W dniach 1-8 listopada można także zyskać codziennie odpust zupełny dla jednego zmarłego za nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy w intencji zmarłych.

6. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Apeluję, aby śmieci składać tylko do kontenerów i nie wyrzucać za płot ani na inne groby.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą za zmarłych o godz. 17.00;
– w piątek spowiedź święta od godz. 18.00 – będzie także spowiadał ks. Jacek Bartczak, Msza o godz. 18.30, a po jej zakończeniu spotkanie młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania;
– w sobotę o godz. 08.30 różaniec i o godz. 09.00 Msza w intencji członków Koła Żywego Różańca.

8. Odwiedziny osób starszych i chorych w domach w piątek od godz. 10.00.

9. Bardzo dziękuję grupie p. Anety Jarzęckiej z Marianek i Machnacza za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.