Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie” (Łk 21,19). Zamieszanie, wojny, katastrofy, prześladowania sygnalizują nadejście końca czasów. Pan Jezus nie ma zamiaru zastraszać nas groźbami odnoszącymi się do przyszłości. Przeciwnie, pragnie rozbudzić w nas siłę i odwagę, abyśmy w próbach i trudnościach teraźniejszości naśladowali Go i byli świadkami miłości Boga do każdego człowieka. Co możemy czynić, aby wytrwać w wierze i jak przez wytrwałość przezwyciężyć zwątpienie i utratę nadziei?

2. W dzisiejszą niedzielę przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku przeżywany go pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Zebrane do puszek fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tym kraju.

3. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. W tym roku jego hasłem są słowa: „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9). „Tekst Apostoła Pawła, do którego odsyła nas VI Światowy Dzień Ubogich – pisze w przesłaniu na dzisiejszy obchód papież Franciszek, ukazuje wielki paradoks życia wiary: ubóstwo Chrystusa ubogaca nas. Jeśli Paweł mógł dać nam to nauczanie – a Kościół rozpowszechnić je i zaświadczyć o nim na przestrzeni wieków – to stało się tak, ponieważ Bóg w swoim synu Jezusie, wybrał i przemierzył tę drogę. Jeśli On dla nas stał się ubogim, to nasze życie jest oświecone i przemienione, i nabywa wartość, której świat nie zna i nie może dać. Bogactwem Jezusa jest Jego miłość, która nie zamyka się na nikogo i wszystkim wychodzi na spotkanie, a szczególnie tym, którzy są usunięci na margines i pozbawieni tego, co konieczne”.

4. W środę o godz. 18.30 Msza Święta za parafian, a po niej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W czwartek o godz. 17.15 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy (przenosimy ją na stałe na czwartek), a po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie biblijne na plebanii.

6. Teologiczne Towarzystwo Naukowe WSD we Włocławku zaprasza w piątek 18 listopada o godz. 16.00 na wykład otwarty pt.: „Mieć Matkę, która nie umiera”. Komunikacja świętości i pobożności maryjnej w kazaniach bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Referat wygłosi ks. dr hab. Witold Ostafiński, pracownik naukowy Katedry Homiletyki i Komunikacji Religijnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w auli kard. Stefana Wyszyńskiego WSD. Wykład jest częścią duchowego przygotowania mieszkańców Włocławka i okolicy do peregrynacji Maryi w znaku Ikony Jasnogórskiej. Ksiądz Biskup Krzysztof Wętkowski w specjalnym liście wyraził podziękowanie wszystkim parafiom, wśród nich naszej, które wzięły udział w Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymka zgromadziła ponad 4 tysiące wiernych z blisko 110 parafii. W naszej parafii nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej będzie miało miejsce w dniach 27-28 września 2023 r.

6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 zapraszamy na comiesięczne spotkanie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Od niedzieli 27 listopada rozpoczniemy Adwent. Wprowadzą nas w ten czas rekolekcje, które od I Niedzieli Adwentu do środy 30 listopada włącznie poprowadzi ks. dr Jacek Socha – proboszcz parafii św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni. Szczegółowy program rekolekcji zostanie podany za tydzień.

8. Ks. Michał Laskowski z parafii w Osięcinach zaprasza w dniach 25-27 listopada na Kurs Nowe Życie, który będzie prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji z Gdańska. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi dla małżeństw, które chciałby wziąć w nim udział. Na ten kurs zapraszamy każdą osobę, która pragnie na nowo narodzić się w Duchu Świętym, odnowić swoją więź z Jezusem i Kościołem. W czasie krótkiego weekendu możesz uzyskać odpowiedzi na następujące pytania: Kto kocha cię nieustannie? Kto rani twoje serce? Kto jest jedynym rozwiązaniem twoich problemów? Kto nadaje sens życiu? Kto może cię wiele nauczyć? Na koniec dowiesz się, kto na ciebie czeka w Kościele. Przyjedź i przeżyj wyjątkowy i niepowtarzalny czas. Zapisy do 15 listopada u ks. Michała tel. 669 915 181.

9. Bardzo dziękuję grupie p. Renaty Olejniczak z Machnacza za posprzątanie kościoła, kwiaty i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.