Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jak możemy pogłębić naszą ufność w obietnicę Jezusa, że będzie z nami? Jak możemy być zawsze czuwający i gotowi na przyjście Jezusa?

Niezwykle ważnym momentem na naszej adwentowej drodze osobistego i wspólnotowego nawrócenia były rekolekcje, które od pierwszej niedzieli adwentu do środy włącznie prowadził dla nas o. Tomasz Żychowicz OFM. Na ich zakończenie 273 osoby przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęły Jezusa do swojego serca w sakramencie Eucharystii, a 87 osób przystąpiło podczas wspólnotowej celebracji do sakramentu chorych. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji adwentowych oraz wzięli w nich udział. Pamiętajmy w modlitwie o naszym tegorocznym duchowym przewodniku oraz prośmy Pana o obfite owoce tego świętego czasu, polecając Mu wszystkich mieszkańców naszej parafii.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego oraz wspieramy materialnie, wrzucając ofiary do puszek. Można także nabyć świece, z których dochód przeznaczony jest na pomoc młodym z krajów dawnego Związku Sowieckiego w przyjeździe i udziale w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

3. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 09.00 dokonaliśmy poświęcenie opłatków. Można je już odbierać w zakrystii do rozniesienia po parafii. Bardzo dziękuję osobom, które w ten sposób angażują się służąc naszej wspólnocie. W tym roku wraz z opłatkiem trafią do naszych domów życzenia świąteczne od proboszcza. Ofiary zbierane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie nowych ławek w kościele. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczysta procesja a po niej ok. godz. 12.30 spotkanie dla dzieci ze Świętym Mikołajem z okazji przypadającego dzisiaj jego wspomnienia. Pamiętajmy o Świętym, który od początków naszej parafii w XII w. aż do 1962 roku był głównym patronem naszej wspólnoty i bez wątpienia nadal oręduje za nami. Nie pozwólmy,  aby stworzony na potrzeby konsumpcji przez specjalistów od reklamy krasnal z Laponii przesłonił nam postać tego wielkiego biskupa, patrona międzyludzkiej solidarności i życzliwości. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim. Włączmy się również w akcje pomocowe Caritas: trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które można już kupować w zakrystii a wolontariusze z szkolnego koła Caritas będą w większych sklepach przeprowadzać zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących.

5. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 09.00 i 17.30 podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP możemy też doświadczyć łask związanych z Godziną Łaski, która złączone są z modlitwą między godz. 12.00 a 13.00. Nasz kościół będzie w tej godzinie otwarty na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorek oraz w środę. W środę także biuro cmentarza będzie nieczynne.

7. Przypominamy o Mszach Świętych roratnich: dla wszystkich w soboty o godz. 06.30, poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; dla dzieci w środy o godz. 17.30.

8. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś przed wszystkim artykuły poświęcone rozpoczynającemu się we wtorek Jubileuszowi Miłosierdzia.

9. Brzeskie Centrum Kultury zaprasza dziś dzieci  na godzinę 16.00 na „Imieniny Mikołaja” oraz w sobotę na godz. 15.00 na coroczny Kiermasz Świąteczny.