Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski. Jego znakiem jest jubileuszowa świeca, która uroczyście została zapalona wczoraj, w trakcie wieczornej liturgii w katedrze we Włocławku i wręczona przez biskupa delegacji naszej parafii. Jubileuszowa świeca będzie przypominać światło wiary, jakie nasi przodkowie przyjęli, a którym dzisiaj żyjemy, pragnąc je przekazać przyszłym pokoleniom.  Rozpoczynający się nowy rok liturgiczny to czas szczególnej łaski także ze względu na Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie i Rok Miłosierdzia. Módlmy się codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

2. Adwent stawia przed nami pytania: jak możemy pogłębić i umocnić nasze oczekiwanie na przyjście Jezusa i jak zogniskować naszą uwagę w codziennym życiu na Jezusie, który do nas przychodzi? Pomocą w poszukiwaniu odpowiedzi naszym życiem na te pytania będą dla nas Rekolekcje Adwentowe, które dziś rozpoczynamy. Witamy w naszej wspólnocie o. Tomasza Żychowicza OFM, który je poprowadzi i prosimy dla niego i dla nas o szczególne natchnienie Ducha Świętego.  W trakcie rekolekcji codziennie a w trakcie całego Adwentu w soboty zachęcam gorąco do udziału w tradycyjnych Mszach roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 06.30 rano. Przed nimi, o godz. 06.15 będziemy śpiewać godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze roratnie dla dzieci będą odprawiane po zakończeniu rekolekcji w środy o godz.17.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 17.30.  Po Mszy Św. zebranie Koła Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną: w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone) i w sobotę od godz. 10.30 (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).

4. W sobotę 5 grudnia w Peru odbędzie się beatyfikacja franciszkanów: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka – pierwszych polskich misjonarzy-męczęnników wyniesionych na ołtarze. Ponieśli oni śmierć męczeńską z rąk terrorystów z Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak” 9 sierpnia 1991 roku w peruwiańskiej miejscowości Pariacoto w Andach. Z tej okazji oraz w związku z przypadającym w czwartek wspomnieniem św. Franciszka Ksawerego, wielkiego misjonarza i patrona misji katolickich oprawę liturgii Mszy Św. roratniej w sobotę 5 grudnia przygotowuje Koło Misyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za misje i misjonarzy.

5. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Po procesji ok. 12.30 spodziewamy się odwiedzin Świętego Mikołaja. Dzieci biorące udział w procesji prosimy o pozostanie na spotkanie z dawnym Patronem naszej parafii, a dzieci uczestniczące w Mszy św. o godz. 13.00 o wcześniejsze przybycie. Na zakończenie Mszy Św. o godz. 13.00 poświęcenie medalików i łańcuszków dzieciom pierwszokomunijnym.

6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej p. Halinie Makowskiej i p. Ewelinie Wojciechowskiej.

8. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Temat najnowszego numeru: „Tę wojnę wygra miłosierdzie”. W numerze m.in. teksty: • 1050. Równi w Chrystusie – rocznica chrztu Polski • Przestawianie syryjskich klocków – co po zamachach w Paryżu? • Czarna księga – o prześladowaniach chrześcijan w świecie • Umarł Adam – narodził się Brat Albert – bp. Ryś o miłosierdziu w życiu św. Alberta.