Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

2. Dziś także, gdyby nie niedziela, obchodzilibyśmy wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Cieszymy się bardzo, że na ten dzień wróciła na swoje miejsce w głównym ołtarzu po gruntownej renowacji i konserwacji figura św. Cecylii. Z okazji święta patronalnego  składamy najlepsze życzenia p. Monice – naszej organistce oraz scholi młodzieżowej i dziecięcej. Dziś także wraz z nami w Mszach Św. o godz. 11.00 i 13.00 uczestniczy Zespół Emmanuel z Topólki, który specjalnie przyjechał, aby zagrać dla św. Cecylii w dniu Jej święta i prosić ją o błogosławieństwo dla zespołu. Wszystkich obejmujemy naszą modlitwą.

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”. ADWENT rozpoczniemy rekolekcjami, które poprowadzi o. Tomasz Żychowicz OFM. Program rekolekcji dostępny jest w gablocie w kruchcie i na stronie internetowej. Uwaga: w niedzielę nie będzie procesji po sumie – została ona przeniesiona na następną niedzielę 6 grudnia, bezpośrednio poprzedzającą rozpoczęcie Roku Miłosierdzia i zarazem dzień św. Mikołaja – pierwszego Patrona naszej parafii.

4. Kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży i dorosłych z naszej parafii uczestniczy w tzw. weekendzie ALPHA w Domu Rekolekcyjnym w Laskowicach Pomorskich. Modlimy się o bogate owoce duchowe tego przedsięwzięcia dla nich i naszej wspólnoty.

5. Dziękuję za ofiary złożone na tacę inwestycyjną  oraz trzy ofiary na nowe ławki i ogrzewanie. Bóg zapłać.

6. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do czwartku włącznie.

7. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś m.in. o islamskim terroryzmie, biedzie i brak szacunku dla kobiet, czyli największych problemach czekających na papieża Franciszka podczas jego pielgrzymki do Afryki.

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2016 rok oraz świece ŚDM na Bilet dla Brata.

9. Brzeskie Centrum Kultury zaprasza w dniu 28.11.2015 r na godz. 18.00  na Muzyczne Andrzejki.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: Grażyna Kuczyńska z Jaranówka, Helena Graczyk z Wolicy i Stefania Marciniak z Wieńca. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.