1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście podkreślają, że dzisiejsza III Niedziela Adwentu to niedziela „GAUDETE” – radości. Chodzi o radość wspólnotową, płynącą z tego co już istnieje i oczekuje jedynie na odkrycie – radość nadziei zbawienia, które już się dokonało. Wielkość naszej radości zależy od naszego nawrócenia i zjednoczenia z Jezusem. Łączność z Jezusem sprawia, że napełnia nas Duch Święty, który jest źródłem radości. Jak odkryć na nowo prawdziwą radość w Bogu i dzielić się nią z innymi? Jakich aktów nawrócenia wymaga to ode mnie i naszej wspólnoty?

2. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do udziału w kampanii społecznej IPN „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności” i zapalenia dziś o godz. 19.30 symbolicznej świecy. Módlmy się dziś w intencji naszej Ojczyzny, pamiętając szczególnie o tych, którzy zginęli lub cierpieli broniąc godności człowieka.

3. W ubiegłą niedzielę pobłogosławiliśmy opłatki na wigilijny stół. Część opłatków wraz z życzeniami świątecznymi od proboszcza została już rozniesiona do naszych domów, część czeka jednak nadal na odbiór w zakrystii. Bardzo dziękuję osobom, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie. Mieszkańcy części parafii, w których nie znajdzie się żadna taka osoba, będą mogli odebrać opłatki indywidualnie w przyszłą niedzielę w zakrystii.

4. W ramach wieczystej adoracji w diecezji włocławskiej wystawienie Najświętszego Sakramentu w naszym kościele we wtorek 15 grudnia od godz. 15.00 do godz. 19.00.

5. Przypominamy o Mszach Świętych roratnich: dla dorosłych w soboty o godz. 06.30 (o 06.15 godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP); dla dzieci w środy o godz. 17.30.

6. Spotkanie Rady Parafialnej w środę 16 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej, a po Mszy Świętej o godz. 13.00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to zarazem ostatnia niedziela przed Bożym Narodzeniem – pół godziny przed każdą Mszą Świętą będzie okazja do spowiedzi (przed Mszą Św. o godz. 09.00 i 13.00 będzie spowiadał ks. Maciej Jasiński, a przed Mszą Św. o godz. 11.00 ks. Marek Kryska).

8. W przyszłą niedzielę 20 grudnia na godz. 19.00 klerycy WSD we Włocławku zapraszają do seminarium na sztukę Gdzie jesteś? Wstęp wolny.

9. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Temat numeru: „Wspólna taktyka czy różnica zdań” – Papież i prymas wobec stanu wojennego. W numerze także tekst: Arcypapieże znad Wisły – o publicystach mądrzejszych od Papieża.

10. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kalendarze na 2016 rok oraz świece ŚDM na Bilet dla Brata. Wolontariusze ze szkolnego koła Caritas prowadzą w sklepach przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Widząc w sklepie plakat lub wolontariuszy w koszulkach z logo Caritas pamiętaj, żeby wrzucić coś do kosza na pomoc dla tych, którym ciężko zrobić świąteczne zakupy.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Jan Zenon Fornalewicz z Gustorzyna (51 l.) oraz Wanda Deptulska z Wieńca (86 l.) Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.