Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Niech pomocą w tym będą dla nas pytania, jakie stawia przed nami dzisiejsza liturgia Słowa: W jaki sposób moja wiara jest dla mnie źródłem błogosławieństwa? Jak mogę ofiarować moje życie Bogu i bliźnim?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej, a po Mszy Świętej o godz. 13.00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Ostatnie już roraty z słowem do dzieci będą w środę o godz. 17.30. Przed roratami o godz. 16.30 zbiórka ministrantów.

4. Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia: ostatnia okazja do spowiedzi dziś pół godziny przed każdą Mszą Św. i w środę przed i po Mszy Św. roratniej. Bardzo dziękuję ks. Maciejowi Jasińskiemu i ks. Markowi Krysce za ich posługę dziś w konfesjonale.

5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Wigilijną wieczerzę rozpocznijmy od odczytania Ewangelii, gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy i wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat.
Pasterka w naszej świątyni o północy. Pół godziny wcześniej o 23.30 Maciej Jastrzębski – dziennikarz, korespondent Polskiego Radia z Moskwy opowie o obchodach Bożego Narodzenia w różnych krajach i zapozna nas ze śpiewanymi tam kolędami.

6. W piątek, 25 grudnia, w uroczystość Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele: o północy (pasterka) oraz o godz. 11.00 i 13.00 (nie ma Mszy o godz. 09.00). W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę 26 grudnia – święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika Msze Św. o godz. 09.00 i 11.00 (nie ma Mszy o godz. 13.00).

7. Wizyta kolędowa w domach rozpocznie się od wtorku 29 grudnia. Program zostanie podany w najbliższą niedzielę oraz na stronie internetowej parafii.

8. Bardzo dziękuję w imieniu całej naszej wspólnoty:

  • osobom, które podjęły się rozniesieniu opłatków do rodzin naszej parafii
  • p. Jolancie Wilczyńskiej i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za zorganizowanie i przeprowadzenie przedświątecznej zbiórki żywności, właścicielom sklepów z terenu parafii oraz dyrekcji Biedronki w Brześciu Kujawski za udział w akcji, p. Romanie Jankowskiej za przygotowanie 25 paczek dla potrzebujących rodzin w parafii oraz p. Romanie Jankowskiej, p. Barbarze Szatkowskiej  i pp. Chrzanowskim z Jaranówka za ich dostarczenie do adresatów
  • rodz. pp. Lebiedzińskich z Machnacza oraz Chotyńskich ze Słonego za podarowanie choinek do kościoła oraz p. Grzegorzowi Kulińskiemu i jego współpracownikom za ich obsadzenie
  • p. Halinie Makowskiej oraz pp. Jarosławowi Pielce, Bożenie, Leszkowi i Pawłowi Balickim, Ewie i Agnieszce Różyckim, Marcie Muszalik, Grzegorz Adamskiemu, Ewelinie i Andrzejowi Wojciechowskim za przygotowanie żłobka i świąteczny wystrój kościoła
  • członkom Rady Parafialnej: pp. Marcie Szabela, Renacie Chmielewskiej, Marzenie Zaborowskiej, Ewie Kłonowskiej, Lechowi Kalinowskiemu, Elżbiecie Grzanka oraz Ewelinie Wojciechowskiej za generalne posprzątanie świątyni przed świętami

9. Cmentarz parafialny: bilans jednorazowego wywozu śmieci z cmentarza 24 listopada to 11,120 ton śmieci – koszt 4402,95 zł.

10. Dziś na godz. 19.00 klerycy WSD we Włocławku zapraszają do seminarium na sztukę Gdzie jesteś? Wstęp wolny.

11. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś podwójny numer, do którego dołączono audiobook z tekstami ks. Jana Twardowskiego. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy CARITAS, kalendarze na rok 2016.

12. Zapowiedzi: sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć Patrycja Dorota Lewandowska i Paweł Grzegorz Szydłowski z Machnacza. Otoczmy ich naszą modlitwą.