Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Wyprowadzeni na pustynie naszego życia, postawieni wobec naszych ludzkich doświadczeń niedostatku, nędzy, niesprawiedliwości, upokorzeń, niepowodzeń, osamotnienia, bycia obcym wśród swoich, zagubienia prawdy o nas samych, beznadziei słuchamy głosu: „Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki” (Mk 1,3). To właśnie pustynia staje się miejscem nowego początku i spotkania z przychodzącym Panem, który idzie z nami jak Pasterz ze swoimi owcami. Przyszłość jest jednak pełna niepewności i ryzyka, dlatego czasami wolimy obecne i bezpieczne cierpienie niż wkraczanie na nową nieznaną ścieżkę. Co może pomóc ci lepiej przyjąć Pana w swoim sercu? Jakie lęki Cię blokują i nie pozwalają myśleć o nowym początku swojego życia?

2. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Sowieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek.

3. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., pierwszego patrona naszej parafii, który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Zachęcamy do udziału w zbiórce żywności, słodyczy i innych produktów do paczek na Boże Narodzenie dla najuboższych osób samotnych i rodzin – można je składać do kosza w kruchcie kościoła lub w sklepie. Pamiętajmy o potrzebujących oraz o wszystkich chorych, samotnych, zmagających się z lękiem o siebie i swoich bliskich. O. Tomasz Żychowicz OFM, za którego modliliśmy się przez ostatnie tygodnie jest już w domu u swojej rodziny w Wieńcu i rozpoczął rehabilitację.

4. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratniej w poniedziałki i środy o godz 06.00, transmitowanej na parafialnej stronie na facebooku.

5. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 09.00 i 18.00.

6. Przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii i w biurze parafialnym można otrzymać opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Cały czas można także nabyć kalendarze na 2021 rok. W kruchcie wyłożony jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” oraz tygodnik „Idziemy” z dodatkiem diecezjalnym „Ład Boży”.

7. Dziękuję grupie p. Marty Szabeli z Wieńca-Zalesie za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na dzisiejszą liturgię.

8. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Roman Daniel Studziński z Kuczyny – pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Edward Dryś z Włocławka – pogrzeb odbył się w piątek oraz śp. Andrzej Majchrzak z Włocławka – pogrzeb odbył się w sobotę. W tym tygodniu w poniedziałek o godz. 13.00 pogrzeb śp. Bożeny Witkowskiej z Brześcia Kujawskiego oraz we wtorek o godz. 14.00 pogrzeb śp. Grzegorza Wasilewskiego z Wieńca. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

9. Przypominam, że w związku z sytuacją epidemiczną obowiązuje nas ograniczenie liczby uczestników liturgii w kościele do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych, czyli w przypadku naszej świątyni do 24 osób. Osoby uczestniczące w liturgii prosimy o bezwzględne przestrzeganie norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk płynem znajdującym się na stoliku w kruchcie. Pamiętajmy też w modlitwie o dotkniętych chorobą wywołaną przez koronowirusa i personelu medycznym, okażmy naszą troskę o osoby starsze i samotne.