Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Trzecia niedziela Adwentu, nazywana niedzielą Gaudete, zaprasza nas do radości. Zbawienie całego świata jest bliskie. Razem ze św. Janem Chrzcicielem oczekujemy na spełnienie się wielkich obietnic. Słuchając słowa Pana jesteśmy wezwani, aby prostować Jego drogę i jako Jego uczniowie oraz wspólnota Kościoła być jak św. Jan Chrzciciel „głosem wołającego na pustyni” (J 1,23). Co moje życie mówi dziś o mnie? Czy jest w nim miejsce dla Boga, czy też jestem całkowicie skoncentrowany na swoim wizerunku, który przedstawiam innym? Jak możemy się bardziej skupić na Jezusie niż na nas samych, aby promieniować radością?

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Ich pamięć możemy uczcić biorąc udział w akcji społecznej Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, umieszczając dziś o godz. 19.30 zapaloną święcę w oknie naszego domu lub mieszkania.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. dr Jacek Bartczak – wicerektor WSD we Włocławku, co miesiąc służący nam w konfesjonale. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 09.00, 12.00 (suma – transmitowana na parafialnej stronie na facebooku) i dodatkowo „za parafian” o godz. 16.00. Na Eucharystię o godz.16.00 zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Po Mszy św., ze względów bezpieczeństwa także w kościele, spotkanie obu Rad z rekolekcjonistą. Program rekolekcji na poniedziałek i wtorek zostanie podany za tydzień, a wcześniej będzie dostępny na stronie internetowej parafii.
Ks. Wojciech Ignasiak, który miał prowadzić tegoroczne rekolekcje adwentowe i o którego powrót do zdrowia gorąco się modliliśmy, doszedł już do siebie, ale arcybiskup katowicki mianował go administratorem parafii na miejsce księdza zmarłego na COVID-19. Obiecał poprowadzić dla nas rekolekcje w Wielkim Poście 2021 roku.

4. Msze Święte roratnie w naszym kościele w poniedziałki i środy o godz 06.00 (transmisja na parafialnej stronie na facebooku).

5. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o Ojcu Świętym.

6. W tym tygodniu wróciły i zostały zamontowane elementy głównego ołtarza, poddane w tym roku pracom restauracyjnym i konserwatorskim. Do odnowienia w przyszłym roku została zabrana centralna część górnej części ołtarza. Prace konserwatorskie zostały sfinansowane w dużej mierze z funduszy Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Powiatu Włocławskiego. Bardzo dziękuję paniom Bogumile Młynarczyk i Jolancie Lebiedzińskiej za aranżację obecnego wyglądu ołtarza.

7. Dziękuję grupie p. Doroty Rosińskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na dzisiejszą liturgię oraz panom Damianowi Adamskiemu, Kazimierzowi Marciniakowi i Jarosławowi Pielce za omiecenie ścian i sklepienia kościoła z kurzu i pajęczyn.

8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiącadzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii.

9. Przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii i w biurze parafialnym można otrzymać opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Cały czas można także nabyć kalendarze na 2021 rok. W kruchcie wyłożony jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” oraz tygodnik „Idziemy” z dodatkiem diecezjalnym „Ład Boży”.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Eugenia Abent z Wieńca – pogrzeb odbył się w sobotę. Pamiętajmy o niej w modlitwie oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

11. Zachęcamy do udziału w zbiórce żywności, słodyczy i innych produktów do paczek na Boże Narodzenie dla najuboższych osób samotnych i rodzin – można je składać na stoliku w kruchcie kościoła lub do kosza w sklepie naprzeciwko kościoła. Pamiętajmy o potrzebujących oraz o wszystkich chorych, samotnych, zmagających się z lękiem o siebie i swoich bliskich. Spośród chorych szczególnie polecamy w modlitwie doktora Marka Kawińskiego, znajdującego się w ciężkim stanie w szpitalu.

12. Przypominam, że w związku z sytuacją epidemiczną obowiązuje nas ograniczenie liczby uczestników liturgii w kościele do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych, czyli w przypadku naszej świątyni do 24 osób. Osoby uczestniczące w liturgii prosimy o bezwzględne przestrzeganie norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk płynem znajdującym się na stoliku w kruchcie.