Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. W bardzo trudnym okresie, charakteryzującym się cierpieniem, śmiercią i ograniczeniem wolności, zmuszeni do zmiany naszego zwykłego trybu życia i nawet do wyrzeczenia się Eucharystii, rozpoczynamy Adwent. Termin „adwent” pochodzi od łacińskiego imiesłowu czasu przeszłego: ad-ventum i oznacza tego, który już przyszedł do nas! Pan przyszedł do nas i już nigdy nas nie opuści. „Adwent jest jak otwierane drzwi, poszerzający się horyzont, wyłom w murze, dziura w sieci, pęknięcie w suficie, garść światła, które rzuca w nas liturgia” (E. Ronchi). Nie po to, żeby nas olśnić, ale żeby nas obudzić. Aby pomóc nam podnieść się, kiedy wydaje się, że znajdujemy się w głębokiej nocy, która się przedłuża i nadzieja wystawiona jest na próbę. Obudźmy się ze snu i otwórzmy nasze oczy na znaki miłości Boga, otwórzmy nasze serca na przyjęcie Pana, który przyszedł i przychodzi, aby pozostać z nami każdego dnia aż do końca świata! „Uważajcie, czuwajcie…” (Mk 13,33). Jakie uczucia wobec Pana są dziś w moim sercu? Jakie zadanie zlecił mi Pan w tym czasie ciemności?

2. Z powodu choroby naszego rekolekcjonisty ks. Wojciecha Ignasiaka, rekolekcje adwentowe zostały przesunięte na zakończenie adwentu. Rozpoczną się one w niedzielę 20 grudnia i potrwają do wtorku 22 grudnia. Pamiętajmy w modlitwie o naszym rekolekcjoniście oraz o wszystkich chorych, samotnych, zmagających się z lękiem o siebie i swoich bliskich.

3. Pomimo zmiany terminu rekolekcji zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej dziś o godz. 17.00 na dodatkową Mszę św. w intencji parafian. Po Mszy św., ze względów bezpieczeństwa także w kościele, spotkanie obu Rad Parafialnych, na którym zastanowimy się nad funkcjonowaniem naszej wspólnoty w obecnej sytuacji oraz nad formą tegorocznej wizyty kolędowej.

4. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Msze św. roratnie w poniedziałki i środy o godz. 06.00, a po zakończeniu Mszy śpiew Godzinek do NMP. Roraty będą transmitowane na parafialnej stronie na facebooku.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta o godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. Transmisja na parafialnej stronie na facebooku.
• W piątek spowiedź (będzie także spowiadał ks. dr Jacek Bartczak) od godz. 16.30. Msza św. o godz. 18.00.
• W sobotę różaniec o godz. 08.30, Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00.  Wieczorem o godz. 18.00 pierwsza Msza z II Niedzieli Adwentu.

6. Odwiedziny chorych w piątek (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone, Kąty) i w sobotę (Wieniec po stronie szkoły, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) od godz. 10.00. Odwiedziny chorych tylko na wyraźną prośbę chorych i przy zgodzie rodziny, z którą mieszkają, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

7. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych. Zachęcamy do udziału w zbiórce żywności o długim terminie przydatności do spożycia, słodyczy i innych produktów do paczek na Boże Narodzenie dla najuboższych osób samotnych i rodzin – można będzie je składać do kosza w kruchcie kościoła lub w sklepie.

8. Podczas Mszy św. rozpoczynającej Adwent wczoraj wieczorem zostały pobłogosławione opłatki, którymi będziemy dzielić się przy wigilijnym stole. Opłatki, podobnie jak świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Zdrapki Adwentowe oraz kalendarze na 2021 rok można otrzymać w zakrystii po Mszy św. (w niedziele także przy wyjściu z kościoła) oraz w biurze parafialnym. Szczególnie polecamy Zdrapkę Adwentową, która może okazać się niezwykłą pomocą w pięknym, pomimo obostrzeń związanych z pandemią i niepewnością, przeżyciu tegorocznego Adwentu. Zadania ze zdrapki motywują do rachunku sumienia, modlitwy, spowiedzi, ponadto zachęcają do otworzenia się na pojednanie w rodzinie oraz troskę o parafię czy sąsiedztwo.

9. Dziękuję grupie p. Bożeny Balickiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejszą liturgię, p. Grzegorzowi Adamskiemu za wykonanie wieńca adwentowego oraz grupie dekorującej kościół za okolicznościowy wystrój świątyni.

10. W kruchcie wyłożony jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Bogusław Kosior, l. 69 z Wieńca – pogrzeb odbył się w środę, śp. Roman Daniel Studziński, l. 45 z Kuczyny – pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 oraz śp. Grzegorz Wasilewski, l. 45 z Wieńca – zmarł w Niemczech i pogrzeb odbędzie się po sprowadzeniu ciała zmarłego do kraju. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

12. Przypominam, że w związku z sytuacją epidemiczną obowiązuje nas ograniczenie liczby uczestników liturgii w kościele do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych, czyli w przypadku naszej świątyni do 24 osób. Osoby uczestniczące w liturgii prosimy o bezwzględne przestrzeganie norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk płynem znajdującym się na stoliku w kruchcie. Pamiętajmy też w modlitwie o dotkniętych chorobą wywołaną przez koronowirusa i personelu medycznym, okażmy naszą troskę o osoby starsze i samotne.