Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

W sobotę 28 listopada o godz. 18.00 uroczystą Mszą św. w intencji o ustanie pandemii oraz za chorych i cierpiących oraz spieszącym im z pomocą rozpoczniemy Adwent. Będzie ona, podobnie jak Msza św. o godz. 12.00 transmitowana na parafialnej stronie na facebooku.
Niestety, z powodu choroby naszego rekolekcjonisty ks. Wojciecha Ignasiaka, rekolekcje adwentowe zostały przesunięte na zakończenie adwentu. Rozpoczną się one w niedzielę 20 grudnia i potrwają do wtorku 22 grudnia. Pamiętajmy w modlitwie o naszym rekolekcjoniście oraz o wszystkich chorych, samotnych, zmagających się z lękiem o siebie i swoich bliskich.
Pomimo zmiany terminu rekolekcji zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej w niedzielę o godz. 17.00 na dodatkową Mszę św. w intencji parafian. Po Mszy św., ze względów bezpieczeństwa także w kościele, spotkanie obu Rad Parafialnych, na którym zastanowimy się nad funkcjonowaniem naszej wspólnoty w obecnej sytuacji oraz nad formą tegorocznej wizyty kolędowej.
Msze św. roratnie w poniedziałki i środy o godz. 06.00, a po ich zakończeniu Godzinki o NMP. Będą one także transmitowane na parafialnej stronie na facebooku.
Podczas Mszy św. rozpoczynającej Adwent zostaną pobłogosławione opłatki, którymi będziemy dzielić się przy wigilijnym stole. Opłatki, podobnie jak świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Zdrapki Adwentowe oraz kalendarze na 2021 rok można będzie otrzymać w zakrystii (w niedziele także przy wyjściu z kościoła) oraz w biurze parafialnym.
Szczególnie polecamy Zdrapkę Adwentową, którą można nabyć dla siebie i dla swoich bliskich i która może okazać się niezwykłą pomocą w pięknym, pomimo obostrzeń związanych z pandemią i niepewnością, przeżyciu tegorocznego Adwentu. Zdrapka Adwentowa to plansza zawierająca 26 specjalnych zadań do wykonania w czasie adwentu. Zadania pomagają przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Podejmij wyzwanie i zadbaj o duchowy wymiar świąt. Przeżyj niezwykłe, indywidualne rekolekcje adwentowe. Zadania motywują do rachunku sumienia, modlitwy, spowiedzi, ponadto zachęcają do otworzenia się na pojednanie w rodzinie oraz troskę o parafię czy sąsiedztwo.
Instrukcja obsługi Zdrapki:
Na domkach widzimy liczby 29, 30, 1, 2, 3, (…), 24. Są to dwa ostatnie listopada i kolejno dni grudnia. Adwent zaczynamy właśnie 29 listopada (już w niedzielę!), wtedy zdrapujemy pierwszy domek z liczbą 29 i tak po kolei aż do 24 grudnia. Na stronie z napisem „Matana tha!” widzimy:
🤎serce – kiedy je zdrapać? Wtedy kiedy znajdziemy takie polecenie pod zdrapką (na jednym z domków)
🤎atrybuty Świętych w 4 rogach – informacje o tym kiedy zdrapać poszczególny atrybut znajdziemy w środku zdrapki, przy opisie Świętych.
Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych. Zachęcamy do udziału w zbiórce żywności o długim terminie przydatności do spożycia, słodyczy i innych produktów do paczek na Boże Narodzenie dla najuboższych rodzin – można będzie je składać do kosza w kruchcie kościoła lub w sklepie.