Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata przypomina i umacnia naszą nadzieję, że to Pan odniesie zwycięstwo na końcu czasów. Cała historia prowadzi ku Niemu i Jego królestwu, które nie jest z tego świata i opiera się nie na władzy i wpływach, ale na miłosierdziu i sercu okazywanym innym. Jezus jest Królem i Pasterzem, który szuka swoich owiec, służy im i pragnie, by miłość uczyniły treścią swojego życia. Czy mój styl życia jest inspirowany tą stroną Ewangelii? Jak możemy budować i rozprzestrzeniać kulturę wrażliwości na potrzeby innych?

2. Za tydzień, w sobotę 28 listopada o godz. 18.00 uroczystą Mszą św. rozpoczniemy Adwent i rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Wojciech Ignasiak – kierownik Ośrodka Profilaktyczno-Szkoleniowego im. ks. Franciszka Blachnickiego w Katowicach. Inspiracją do działania Ośrodka jest dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka założone przez ks. Franciszka Blachnickiego. Celem jest wychowanie człowieka wolnego, zintegrowanego, otwartego na potrzeby innych ludzi i potrafiącego nieść im pomoc. Ks. Wojciech Ignasiak przez wiele lat był kapelan Ośrodka odwykowego w Gorzycach, jest opiekunem katowickich spotkań dla osób w kryzysie małżeńskim, świadczy pomoc i udziela wsparcia duchowego rodzinom, osobom uzależnionym i współuzależnionym, osobom w kryzysie.
Przypominam, że liczba uczestników liturgii w kościele ograniczona jest do 24 osób. Rozpoczęcie rekolekcji, podobnie jak Msza w niedzielę o godz. 12.00 oraz nauki rekolekcyjne będą transmitowane na parafialnej stronie na facebooku. Program rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę, a wcześniej będzie dostępny na stronie internetowej parafii.

3. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. w intencji parafian o godz.17.00. Zapraszam na nią członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Po Mszy św., ze względów bezpieczeństwa także w kościele, spotkanie obu Rad.

4. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 881,70 zł. Za wszystkie ofiary, także składane na konto parafialne i do skarbonki na kracie serdeczne Bóg zapłać.

5. Bardzo dziękuję grupie p. Grzegorza Adamskiego z Kątów za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.

6. Wczoraj na okres zimowy została zakręcona woda na cmentarzu.

7. Zmarli: śp. Anna Wiktoria Rutkowska z d. Kinic, l. 81 z Włocławka, pochodząca z naszej parafii. Pogrzeb odbył się wczoraj. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

8. Przypominam, że w związku z sytuacją epidemiczną obowiązuje nas ograniczenie liczby uczestników liturgii w kościele do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych, czyli w przypadku naszej świątyni do 24 osób. Osoby uczestniczące w liturgii prosimy o bezwzględne przestrzeganie norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk płynem znajdującym się na stoliku w kruchcie. Pamiętajmy też w modlitwie o dotkniętych chorobą wywołaną przez koronowirusa i personelu medycznym, okażmy naszą troskę o osoby starsze i samotne. O. Tomasz Żychowicz OFM, za którego się modlimy, oddycha już samodzielnie pod tlenem i jego stan się poprawia.