Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Bóg nas stworzył, obdarował i pragnie, abyśmy byli i postępowali jako osoby dojrzałe, aktywne, godne zaufania i odpowiedzialne, zdolne do miłości i kochające. „Człowiek jest jedynym stworzeniem na tej ziemi, którego Bóg chciał dla niego samego. Dlatego nie zrealizuje człowiek inaczej swojego życia, niż poprzez bezinteresowny dar z samego siebie” (Gaudium et spes, 24). Zawiniona bierność, paraliż wobec ryzyka, niechęć do podejmowania przedsięwzięć i zaangażowania, strach przed porażką czynią bezużytecznymi i niszczą nie tylko rezultaty naszego działania, ale także innych i mnie samego, stanowią przeszkodę w rozwoju królestwa Bożego. Jak możemy pogłębić duchowość służby? Jak wygląda moje życie w służbie królestwa Bożego?

2. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako IV Światowy Dzień Ubogich. „Ubóstwo ma różne twarze. W każdej z nich możemy spotkać Jezusa, który objawił, że jest obecny w swoich najmniejszych braciach (por. Mt, 25, 40)” – napisał Papież Franciszek w orędziu na dzisiejszy obchód. Ojciec Święty podkreśla w nim, że modlitwa do Boga oraz solidarność z ubogimi i cierpiącymi są nierozłączne. Dzięki szczodrości okazywanej potrzebującym otrzymujemy dar Bożego błogosławieństwa. Poświęcenie uwagi ubogim jest warunkiem życia w pełni ludzkiego. Oni są obecni pośród nas, aby pomóc nam przyjąć towarzystwo Chrystusa w codzienności.

3. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Za wszystkie ofiary, także składane na konto parafialne i do skarbonki na kracie serdeczne Bóg zapłać.

4. Z powodu pandemii ksiądz biskup Wiesław Mering przedłużył do odwołania dyspensę od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej. Podejmijmy jednak wysiłek, by pomimo ograniczeń świętować niedzielę przez rodzinną modlitwę, lekturę Pisma Świętego oraz w duchowej łączności z całą wspólnotą. Pomocą może być transmisja Mszy Świętej o godz. 12.00 z naszego kościoła parafialnego na parafialnej stronie na facebooku.

5. Bardzo dziękuję grupie p. Marty Szabeli z Wieńca-Zalesie za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Dziękuję także osobom, które zaangażowały się w rozwiezienie do kapliczek doniczek z chryzantemami.

7. Zmarli: śp. Kazimiera Legierska, l. 82 z Włocławka, pochodząca z naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym i po złożeniu ciała do grobu, Msza pogrzebowa w kościele. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

8. Przypominam, że w związku z sytuacją epidemiczną obowiązuje nas ograniczenie liczby uczestników liturgii w kościele do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych, czyli w przypadku naszej świątyni do 24 osób. Osoby uczestniczące w liturgii prosimy o bezwzględne przestrzeganie norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk płynem znajdującym się na stoliku w kruchcie. Pamiętajmy też w modlitwie o dotkniętych chorobą wywołaną przez koronowirusa i personelu medycznym, okażmy naszą troskę o osoby starsze i samotne. O. Tomasz Żychowicz OFM, za którego się modlimy, pozostaje nadal w stanie bardzo ciężkim, podłączony do respiratora, ale wczoraj jego stan nieznacznie się poprawił i nie tracimy nadziei na jego powrót do zdrowia.

9. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.