Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sierpień    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. Celebrując uroczystość patronalną naszej wspólnoty parafialnej uczestniczymy przez wiarę w doświadczeniu Apostołów, oglądających na górze Tabor chwałę Syna Bożego. Przemienienie Pańskie zaszczepia w nas nadzieję na zwycięstwo zmartwychwstania Jezusa. Jakie jest moje doświadczenie boskości Jezusa? Jak głęboko słucham Jezusa?

2. Skorzystajmy z możliwości uzyskania w dzisiejszym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. Serdecznie dziękuję naszemu przewodnikowi w dzisiejszej wspinaczce na Tabor, kaznodziei i sumiście ks. Marianowi Tomaszowi Kowalskiemu – proboszczowi parafii św. Marcina w Grążawach k. Brodnicy, byłemu diecezjalnemu duszpasterzowi akademickiemu w Toruniu.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości patronalnej: naszemu klerykowi Hubertowi, który we współpracy z naszą scholą przygotował i przeprowadził wczoraj piękną adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę wieczorną, księżom gościom, spowiednikom, współbraciom z dekanatu, osobom, które zaangażowały się w sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni, otoczenia kościoła oraz cmentarza, służbie liturgicznej, lektorom, asyście, strażakom, naszej pani organistce oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w oprawie naszej liturgii. Dziękuję także właścicielom i pracownikom „Wienieckiego Zakątka” za przygotowanie obiadu dla księży.
Wszystkim życzę radosnego świętowania dzisiejszej uroczystości przy stołach rodzinnych, które są przedłużeniem stołu Eucharystii w naszej świątyni parafialnej i domowymi ołtarzami umacniającymi naszą więź i wzajemną miłość.

3. Przed samym odpustem w prezbiterium naszej świątyni zostały zamontowane nowe ławki wraz z poduszkami dla służby liturgicznej. Bardzo dziękujemy p. Pałczyńskim. Zaprojektowane i wykonane przez nich ławki czynią nas kościół coraz piękniejszym.

5. Jutro, 6 sierpnia, w samo święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. na cmentarzu w intencji naszych zmarłych.

6. Także jutro po Mszy św. o godz. 06.00 z włocławskiej katedry wyruszy 30. Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę. Informacje na temat pielgrzymki na plakacie i na stronie internetowej: www.pielgrzymkawloclawska.pl W Grupie Caritas służąc pomocą niepełnosprawnym idzie wraz z naszym klerykiem Hubertem Roszakiem kilka osób z naszej wspólnoty parafialnej. Wspieramy ich naszą modlitwą i prosimy o zaniesienie przed oblicze Naszej Matki także intencji naszej parafii, rodzin i osób samotnych.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Woźniak, Marka Misterę i Eugeniusza Wojciechowskiego. Rodzinom składamy kondolencje a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”