11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Biuro parafialne w tym tygdniu czynne w poniedziałek i w piątek po Mszy św. o godz. 17.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

Sierpień 2018
« Lip

1. „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata” (J 6,51). Karmienie się tym Chlebem, troska o wrażliwość na Boże wezwanie oraz posłuszeństwo wiary owocuje w naszym życiu nie tylko mądrością i siłą do pokonywania naszych kryzysów, ale i podjęciem przez nas w nowy sposób naszej misji. Jak możemy jako wspólnota prowadzić naszych braci, zwłaszcza młodych, od kryzysu do pewności i posłuszeństwa wiary? Jak twoja wiara w Jezusa daje Ci prawdziwy sens życia?

2. Jutro, w poniedziałek 13 sierpnia 30. Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę, w której idzie kilkoro naszych parafian, wchodzi do Częstochowy. Niosą oni przed oblicze Naszej Matki także intencji naszej parafii, rodzin i osób samotnych, a my towarzyszymy im naszą modlitwą. Msza św. w intencji naszych pielgrzymów i całej wspólnoty parafialnej będzie odprawiona w koncelebrze na Wałach Jasnogórskich o godz. 19.30. W związku z tym nie ma jutro Mszy św. w naszej świątyni, a kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W tym dniu w całej diecezji zbieramy ofiary na prace konserwatorskie we włocławskiej katedrze.

4. W czwartek 16 sierpnia o godz. 19.00 zapraszam do domu parafialnego – plebanii członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Panie i Panów Sołtysów na zebranie w sprawie tegorocznych dożynek parafialnych.

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii.

6. W piątek wróciła z renowacji i konserwacji VIII stacja Drogi Krzyżowej. Do konserwacji zostały zabrane dwie kolejne stacje. Do Bożego Narodzenia cała Droga Krzyżowa w naszej świątyni powinna być odnowiona. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Helenę Szejna z Wieńca. Rodzinie składamy kondolencje a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”