Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Uczniowie myślą po ludzku i szukają tylko ludzkich rozwiązań. Bóg jest pośród nich, lecz oni są mocno zapatrzeni w brak chleba, którego doświadczają. A Ty, kiedy doświadczasz czegoś po ludzku trudnego lub wręcz niemożliwego, do kogo się udajesz? Jakich środków poszukujesz, by rozwiązać problem? Pan Bóg zaprasza nas do współpracy ze sobą. Jak my indywidualnie i jako wspólnota odpowiadamy na to zaproszenie i dar miłości?

2. Dziś piąta niedziela miesiąca – dzień zbiórki na budujące się kościoły i inne inwestycje w diecezji.

3. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

4. W czwartek, 2 sierpnia pierwszy czwartek miesiąca i wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli – możliwość uzyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie swojego kościoła parafialnego. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę od godz. 16.30.

5. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach: w czwartek od godz. 10.00 (Wieniec po stronie szkoły, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) i w piątek od godz. 10.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Pikutkowo, Słone). Zachęcam, aby z racji odpustu zgłaszać do odwiedzin także i tych swoich bliskich, którzy z racji wieku lub choroby nie mogą przybyć do kościoła, a nie korzystają z comiesięcznej pierwszopiątkowej wizyty księdza z posługą sakramentalną.

6. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe z okazji święta Przemienienia Pańskiego. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie tej szczególnej uroczystości to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Suma odpustowa wraz z procesją rozpocznie się o godz. 12.00. Gorąco zapraszam ministrantów, asystę, dzieci do sypania kwiatków, strażaków oraz wszystkich wiernych. Zbiórka ministrantów przed odpustem w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. W sobotę Msza św. po pierwszych nieszporach uroczystości odpustowej, a po niej przygotowana przez naszego kleryka Huberta Roszaka adoracja, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W czasie adoracji będzie także możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. W samo święto Przemienienia Pańskiego w poniedziałek 6 sierpnia Msza św. o godz. 18.00 na cmentarzu w intencji naszych zmarłych.

7. Nasza schola dziecięco-młodzieżowa przebywa na wyjeździe wypoczynkowo-formacyjny w klasztorze sióstr benedyktynek w Żarnowcu na Pomorzu. Towarzyszymy im naszą modlitwą.

8. Bardzo dziękuję mieszkańcom Gustorzyna za sprzątanie kościoła i przygotowywanie go do liturgii przez cały lipiec. Na szczególne podkreślenie zasługuje bardzo liczny udział w tej służbie mieszkańców wioski.

9. Trwają zapisy na 30 Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do kancelarii Parafii Katedralnej w godzinach jej urzędowania. Bliższe informacje na plakacie wywieszonym w gablocie w kruchcie kościoła oraz na stronie www.pielgrzymkawloclawska.pl

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Halinę Urbańska z Wieńca-Zalesie, członkinię asysty i KŻR. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”