11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Biuro parafialne w tym tygdniu czynne w poniedziałek i w piątek po Mszy św. o godz. 17.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

Sierpień 2018
« Lip

1. Pytania do refleksji nad Słowem Bożym dzisiejszej niedzieli: Jakie wypaczenia rozumienia wypoczynku są rozprzestrzenione we współczesnej kulturze? Jakie są integralne elementy misji, którą Jezus zleca swoim uczniom?

2. Dziś łączymy się w modlitwie z Kościołem w Ameryce Łacińskiej, prosząc o pokój w Nikaragui. Trwające od 18 kwietnia w Nikaragui manifestacje pochłonęły już ponad 300 ofiar. Coraz częściej dochodzi też do wystąpień antykościelnych i wymierzonych w chrześcijaństwo, a przedstawiciele Kościoła są atakowani i szykanowani za udzielanie wsparcia protestującym obywatelom.

3. Dziś rozpoczyna się 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Z tej racji po zakończeniu Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych (samochody, motory, rowery) i ich kierowców. Zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane do MIVA Polska na zakup pojazdów dla misjonarzy. Zachęcam także do włączenia się do akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. O nowych prośbach i potrzebach misjonarzy w zakresie środków transportu MIVA Polska informuje na stronie www.miva.pl

4. Tydzień temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1084,50 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać. Cały czas czekamy na oszacowanie strat spowodowanych przepięciem w sieci elektrycznej podczas burzy w środę 11 lipca. Większość szkód została już usunięta. M. in. wymieniony został spalony mikrofon i gniazdko nagłośnienia na chórze, a wzmacniacz zabrano do serwisu użyczając nam na czas naprawy nowego. Większość kosztów szkód powinna zostać pokryta z ubezpieczenia kościoła i budynków kościelnych.

5. Trwają zapisy na 30 Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do kancelarii Parafii Katedralnej w godzinach jej urzędowania. Bliższe informacje na plakacie wywieszonym w gablocie w kruchcie kościoła oraz na stronie www.pielgrzymkawloclawska.pl