Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sierpień    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Ponawiam apel, abyśmy w tym czasie szczególnie zadbali o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach, zatroszczyli się także o krzyże przydrożne. Wzorem naszych przodków gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, modlitwę różańcową, apel. Proszę o informację, gdzie w naszej parafii kultywowana jest ta tradycja. Bardzo chciałbym spotkać się w każdym z tych miejsc na wspólnej modlitwie z gromadzącymi się tam na co dzień osobami, a jeśli tylko będzie taka chęć ze strony mieszkańców danej wioski czy też osób troszczących się o krzyż lub kapliczkę i ich sąsiadów, możemy wówczas połączyć to z odprawieniem polowej Mszy św. w intencji ich i zmarłych członków ich rodzin.
2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele parafialnym odprawiane jest codziennie na zakończenie Mszy św. o godz. 17.30, a w niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.
3. Jutro, w poniedziałek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
4. W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
6. Przełożone ze względu na tzw. długi weekend oraz pielgrzymkę parafialną na Litwę comiesięczne odwiedziny chorych w domach z Komunią św. odbędą się w tym tygodniu, w czwartek i piątek 9 i 10 maja od godz. 08.30.
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowywanie go do niedzielnej liturgii mieszkańcom ulic Ks. Romana Jałocho, Rumiankowej, Kalinowej, Jaśminowej, Modrzewiowej, Różanej i Jarzębinowej.
8. Tak jak już to było ogłaszane w ubiegłą niedzielę, organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych nad Lednicą, które odbędzie się 1 czerwca. Tematem tegorocznego spotkania będzie ojcostwo, zarówno to boskie jak i to ludzkie. Koszt wyjazdu to 40 zł od osoby (wliczona jest już w to ofiara za lednickie symbole, które każdy otrzyma: w tym roku będzie to łyżeczka, śpiewnik i świeca). W sposób szczególny zapraszamy do udziału w spotkaniu młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich oraz studentów. Zgłoszenia u pani katechetki Barbary Szatkowskiej oraz w kancelarii.
9. Gimnazjum nr 2 w Wieńcu zaprasza w środę 15 maja szóstoklasistów i ich rodziców oraz osoby zainteresowane na Drzwi Otwarte.