1. W niedziele i święta:

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

luty 2023

Gorąco zapraszamy wszystkich młodych na wspólny wyjazd i udział w XVII Spotkaniu Młodych nad Lednicą, które odbędzie się 1 czerwca. Tematem tegorocznego spotkania będzie ojcostwo, zarówno to boskie jak i to ludzkie. Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników, ale w sposób szczególny zapraszam do udziału w spotkaniu młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich oraz studentów. Koszt wyjazdu to 40 zł od osoby (wliczona jest już w to ofiara za lednickie symbole i udział w kosztach organizacji spotkania). Zgłoszenia u pani katechetki Barbary Szatkowskiej lub u Księdza Proboszcza.

Kochani Przyjaciele!

Już od siedemnastu lat doświadczamy, jak po jeziorze Lednica chodzi Chrystus. Chodzi po wodzie, jakby to była udeptana ziemia. My staramy się iść za Nim, patrząc Mu w oczy. Bo wierzyć dzisiaj, to chodzić po wodzie.

Wkrótce czeka nas jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Pragniemy przygotować się do tej daty poprzez trzyletni program naszych spotkań o Bogu Ojcu, Synu Bożym i Duchu Świętym, aby w roku 2016 wykrzyczeć jubileuszowe AMEN.

Rok 2013 poświęcamy Bogu Ojcu. Pragniemy przeżywać prawdę o tym, że Bóg jest Ojcem, następnie, że my wszyscy mamy ojca oraz że kiedyś będziemy ojcami i matkami. To trzy etapy świadomości oraz mądrości Bożej i ludzkiej. W Roku Wiary ta refleksja jest naszym skarbem, tematem i pieśnią.

Zapraszam Was 1 czerwca 2013 roku na XVII Spotkanie Młodych Lednica 2000 pod hasłem W imię Ojca.

Jan W. Góra OP

wraz z młodzieżą