Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Niebawem minie rok od powołania mnie przez Biskupa Włocławskiego na proboszcza naszej parafii w Wieńcu. Najwyższy czas zakończyć okres pewnej tymczasowości w funkcjonowaniu naszej wspólnoty. Wiąże się to z powołaniem Rady Parafialnej. Chciałbym, aby poza wchodzącymi do niej z urzędu przedstawicielami grup apostolskich działających w parafii i katechetów, jej skład pochodził z wyboru nas wszystkich. Dlatego na niedzielę 16 czerwca ogłaszam wybory do Rady Parafialnej. Więcej na ten temat będę mówił w nadchodzące niedziele i napiszę w specjalnym liście do parafian, ale już teraz zachęcam do zastanowienia się i zgłaszania na piśmie kandydatów do Rady. Jej członkiem może być wierny mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, bierzmowany, odznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych i cieszący się dobrą opinią wśród parafian. Kandydatów można zgłaszać do soboty 8 czerwca. W niedzielę 9 czerwca ich lista zostanie ogłoszona w kościele, a w niedzielę 16 czerwca na zakończenie Mszy św. odbędą się wybory. Proszę wszystkich o szczególna modlitwę w tych dniach za naszą parafię i o dobry wybór naszej Rady Parafialnej.
2. W ubiegłą niedzielę późnym wieczorem wróciliśmy z pielgrzymki parafialnej na Litwę. Zgodnie z obietnicą modliliśmy się za całą parafię oraz w powierzonych intencjach indywidualnych przed cudownymi obrazami Matki Bożej w Studzienicznej, w Ostrej Bramie i w Trokach, kaplicy św. Kazimierza w katedrze wileńskiej, kaplicy na Górze Krzyży.
3. Dziś po ra pierwszy na Mszy św. o godz. 9.00 wystąpiła nasza dziecięca i młodzieżowa schola parafialna. Dziękuję paniom Annie Sobczyk i Barbarze Szatkowskiej za pracę z naszymi młodymi parafianami, a całej scholi życzymy, aby coraz bardziej upiększała naszą liturgię i doświadczała coraz pełniejszego rozśpiewania własnego serca dla Pana Boga i braci. Próby scholi w każdą środę o godz. 17.00 w domu parafialnym.
4. Nabożeństwo majowe w naszym kościele parafialnym odprawiane jest codziennie na zakończenie Mszy św. o godz. 17.30, a w niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30. Bardzo cieszy, że także przynajmniej przy niektórych krzyżach i kapliczkach na terenie naszej parafii gromadzą się okoliczni mieszkańcy na modlitwę do Maryi, której opieki doświadczamy na co dzień i której tak bardzo nam potrzeba. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami bardzo chciałbym przynajmniej raz spotkać się z tymi osobami w każdym z tych miejsc na wspólnej modlitwie. Proszę w tej sprawie o osobisty kontakt, abyśmy mogli uzgodnić termin takiego spotkania. W poniedziałek 13 maja o godz. 19.00 spotykamy się przy kapliczce w Bachórce, a w sobotę 18 maja o god. 19.00 przy kapliczce w Machnaczu.
5. Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 32. rocznicę zamachu na Błogosławionego Jana Pawła II.
6. We wtorek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
7. W czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. {Żł na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
8. W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
9. W wigilię tej uroczystości w sobotę, 18 maja w kościele pw. św. Stanisława BM we Włocławku odbędzie się nocne czuwanie modlitewne rejonu włocławskiego. Początek o godz. 19.00 dramą ewangelizacyjną z krótką katechezą, a kluczowym momentem spotkania modlitewnego będzie Msza św o godz. 21.30 pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Wiesława Alojzego Meringa.
10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne z ks. Potrem Ochotnym.
11. W przyszłą niedzielę taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku – w tej sprawie Biskup Włocławski skierował do wszystkich wiernych diecezji specjalną odezwę. Natomiast na zakończenie Mszy św., tak jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na spłatę kolejnej raty kredytu i prace remontowe prowadzone w domu parafialnym-plebanii.
12. Dziękuję za posprzątanie kościoła i udekorowanie go do niedzielnej liturgii mieszkańcom ulic Ks. Romana Jałocho, Rumiankowej, Kalinowej, Jaśminowej, Modrzewiowej, Różanej i Jarzębinowej.
13. W tym tygodniu planujemy wywóz śmieci z cmentarza.
14. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszca młodzież, do udziału  w największym religijnym spotkaniu młodych w Polsce – Spotkaniu Młodych nad Lednicą, które odbędzie się 1 czerwca. W tym roku będziemy wspólnie zgłębiać tajemnicę ojcostwa, ludzkiego i Boskiego. Zatańczymy też „Tango Francesco” dla papieża Franciszka. Koszt wyjazdu to 40 zł od osoby (wliczona jest już w to ofiara za lednickie symbole, które każdy otrzyma: w tym roku będzie to łyżeczka, śpiewnik i świeca). Lista uczestników powoli się zapełnia, tak że zachęcam do szybkiego podejmowania decyzji. Zgłoszenia u pani katechetki Barbary Szatkowskiej oraz w kancelarii. Gdyby jedyną przeszkodą w udziale w spotkaniu miały być sprawy finansowe, proszę o kontakt – postaramy się temu zaradzić.
15. Gimnazjum nr 2 w Wieńcu zaprasza w środę 15 maja szóstoklasistów i ich rodziców oraz osoby zainteresowane na Drzwi Otwarte.
16. W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy m.in. o fatimskich objawieniach Maryi i o związanych z nimi łaskach. Do PK dołączono także bezpłatny dodatek – książeczkę o nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca, których źródłem są objawienia w Fatimie.