Lipiec 2020
« Cze

Najnowsze wydanie Włocławskiego Magazynu Katolickiego rozpoczyna się od rozmowy z ks. Charles’em Vianney’em Tanke, jaką przed naszym kościołem parafialnym w Wieńcu przeprowadził  ks. Michał Sadowski. Ks. Charles Vianney był naszym gościem w Niedzielę Dobrego Pasterza. Przy innych okazjach gościliśmy w naszej wspólnocie także ks. Michała oraz ks. Piotra Stoleckiego, który na zakończenie programu dzieli się refleksjami nad Słowem Bożym uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Gorąco zapraszamy do obejrzenia programu, a przede wszystkim na  niedzielne spotkania naszej Rodziny Parafialnej przy Stole Pańskim w naszym kościele parafialnym w Wieńcu. Zesłanie Ducha Świętego to święto Kościoła – „ludu zjednoczonego jednością Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

Posłanie Chrystusa i Ducha Świętego wypełnia się w Kościele, Ciele Chrystusa i Świątyni Ducha Świętego. To wspólne posłanie włącza już idących za Chrystusem do Jego komunii z Ojcem w Duchu Świętym: Duch przygotowuje ludzi, uprzedza ich swoją łaską, aby pociągnąć ich do Chrystusa. On ukazuje im zmartwychwstałego Pana, przypomina im Jego słowa i otwiera ich umysły na zrozumienie Jego Śmierci i Jego Zmartwychwstania. Uobecnia im misterium Chrystusa, szczególnie w Eucharystii, aby pojednać ich z Bogiem i doprowadzić do komunii z Nim, aby przynosili „obfity owoc” (J 15, 5. 8. 16) /Katechizm Kościoła Katolickiego, n. 737/.