Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na prace remontowe w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Natomiast na zakończenie Mszy św., tak jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, zbieramy ofiary na spłatę kolejnej raty kredytu i prace remontowe prowadzone w domu parafialnym-plebanii. Dzięki pomocy niektórych parafian udało się ostatnio umeblować kancelarię parafialną, wyposażyć w stoły i tanio zakupić 10 krzeseł do sali spotkań w domu parafialnym, otrzymaliśmy w darze ekran do rzutnika multimedialnego, a od innej osoby mamy obiecany także i sam rzutnik. Za wszystkie ofiary i wszelką pomoc serdeczne Bóg zapłać.
2. W niedzielę 16 czerwca będziemy przeżywać wybory do Rady Parafialnej. Zgodnie z kan. 536 KPK Rada Parafialna stanowi grono osób służących proboszczowi radą we wszystkich sprawach duszpasterstwa parafialnego. Skład Rady powinien odzwierciedlać przekrój społeczny całej parafii, czyli uwzględniać takie elementy, jak: struktura wieku, zawodu, wykształcenia. Jej członkiem może być wierny mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, bierzmowany, wolny od kar kościelnych (dotyczy to na przykład osób żyjących w związkach niesakramentalnych, natomiast nie osób rozwiedzionych żyjących samotnie), odznaczający się roztropnością i cieszący się dobrą opinią wśród parafian. Co do sposobu powołania zwykle istnieją trzy kategorie jej członków: z urzędu, z mianowania proboszcza i z wyboru parafian. Chciałbym, aby poza przedstawicielami grup apostolskich i katechetów, wchodzącymi do Rady z urzędu, jej skład pochodził z wyboru nas wszystkich. Kandydatów na członków Rady Parafialnej można zgłaszać do soboty 8 czerwca. W niedzielę 9 czerwca ich lista zostanie ogłoszona w kościele, a w niedzielę 16 czerwca na zakończenie obu Mszy św. odbędą się wybory – będziemy wybierać 10 członków Rady głosując na dwa nazwiska z listy kandydatów. Więcej na temat zadań Rady Parafialnej, modelu parafii, roli ludzi świeckich w Kościele będę mówił w nadchodzące niedziele i napiszę w specjalnym liście do parafian.
3. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.30. Gorąco zachęcam także do wspólnej modlitwy i śpiewania Litanii loretańskiej przy figurach i krzyżach. W minionym tygodniu uczestniczyłem w takiej modlitwie w Bachórce i w Machnaczu – zdjęcia z tych spotkań są już w galerii na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu na środę o godz. 19.00 zostałem zaproszony do Wieńca-Zalesie.
4. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
5. W czwartek po raz pierwszy będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, wprowadzone przez biskupów polskich w ubiegłym roku. Święto to ma się przyczynić do pogłębiania świętości życia duchowieństwa i stać się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.
6. Również w tym tygodniu, w piątek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych.
7. W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.
8. Komunia Święta rocznicowa odbędzie się w naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała podczas Mszy św. o godz. 9.00. Spotkanie rodziców dzieci w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym, ok. godz. 18.00. Spowiedź dzieci i rodziców w środę przed Boży Ciałem od godz. 16.45, a po Mszy św. i nabożeństwie majowym próba dla dzieci.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przystrojenie go kwiatami do niedzielnej liturgii mieszkańcom ulic Ks. Romana Jałocho, Rumiankowej, Kalinowej, Jaśminowej, Modrzewiowej, Różanej i Jarzębinowej.
10. Dziękuję za wywóz śmieci z cmentarza i gruzu po remoncie plebanii gospodarzom z Jaranówka: p. Baranowskiemu, p. Chrzanowskiemu, p.p. Wiśniewskim, p. Żernickiemu oraz panu kościelnemu.
11. Ponawiam zaproszenie, skierowane zwłaszcza do młodzieży, do udziału w Spotkaniu Młodych nad Lednicą, które odbędzie się 1 czerwca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zgłoszenia i dodatkowe informacje u pani katechetki Barbary Szatkowskiej oraz w kancelarii. Gdyby jedyną przeszkodą w udziale w spotkaniu miały być sprawy finansowe, proszę o kontakt. Zgłosiła się już do mnie jedna osoba z naszej wspólnoty, która złożyła ofiarę na pokrycie kosztów wyjazdu do Lednicy dla jednego z uczestników. Myślę, że za nią pójdą inni. Za ofiary na ten cel serdeczne Bóg zapłać!
12. W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy m.in. o zagrożeniach związanych z rozpowszechnianiem się ideologii gender, która tuszuje różnice między mężczyzną a kobietą. W PK również o wczesnej Komunii Świętej, kogo i jak można przygotować do przyjęcia tego sakramentu wcześniej niż w wieku szkolnym.