Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Maroko 8-18.09.2026

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma, transmitowana online na żywo na stronie parafii na Facebooku

W dni powszednie: według ogłoszeń – do 19 kwietnia Msze tylko w sobotę i w niedzielę; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna – nieczynna do odwołania. W przypadku wezwania do chorego proszę kontaktować się z ks. dziekanem Maciejem Jasińskim w Brześciu Kuj. – tel. 518 014 512. W sprawach pogrzebu prosze zwracać się do Damiana Wiśniewskiego – tel. 516 928 564, który sprawuje opiekę nad cmentarzem.

Boczne wejście do kościoła z podjazdem dla wózków otwarte jest pół godziny przed liturgią. W przypadku potrzeby pomocy osobom starszym lub niepełnosprawnym w wejściu do kościoła prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub telefoniczne na numer parafii 518014546.

 

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Parafia

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2026
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. W naszym kościele Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja. Jej trasa i umiejscowienie ołtarzy jak w ubiegłych latach.W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła odbędą się w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 i w przyszły czwartek na zakończenie Oktawy po Mszy św. o godz. 17.30. W czwartek kończący Oktawę po procesji zapraszam dzieci sypiące kwiatki i członków asysty na spotkanie na plebanię.
2. Komunia Święta rocznicowa odbędzie się w naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała podczas Mszy św. o godz. 9.00. Spowiedź dzieci i rodziców w środę od godz. 16.45, a po Mszy św. i nabożeństwie majowym próba dla dzieci.
3. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. spotkanie koła Żywego Różańca.
4. Trwa zgłaszanie kandydatów na członków Rady Parafialnej. Można to robić po uprzednim uzyskaniu zgody osoby, którą chcemy zaproponować do Rady do soboty 8 czerwca. W niedzielę 9 czerwca lista kandydatów zostanie ogłoszona w kościele, a w niedzielę 16 czerwca na zakończenie obu Mszy św. odbędą się wybory – będziemy wybierać 10 członków Rady głosując na dwa nazwiska z listy kandydatów.
5. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną na prace prowadzone w parafii zebraliśmy 818zł 95 gr. W tym tygodniu także dwie osoby złożyły indywidualne ofiary na ten cel. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!
6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami do niedzielnej liturgii mieszkańcom ulic Ks. Romana Jałocho, Rumiankowej, Kalinowej, Jaśminowej, Modrzewiowej, Różanej i Jarzębinowej. Przed Bożym Ciałem kościół posprzątają i udekorują rodzice dzieci przystępujących do Komunii Świętej rocznicowej. W czerwcu proszę o to mieszkańców ulic Kasztanowej, Platanowej, Dębowej, Bukowej i Lipowej.
7. W najbliższą sobotę, 1 czerwca z grupą młodzieży z naszej parafii udajemy się na Spotkanie Młodych nad Lednicą. Nie ma już wolnych miejsc – w sumie jedzie 25 osób z naszej parafii i 25 osób z parafii Dąbie Kujawskie. Wyjeżdżamy z parkingu przed kościołem o godz. 09.00. Powrót przewidziany jest krótko po północy, ale wszystko zależy od tego jak szybko uda nam się wyjechać z Pól Lednickich po zakończeniu spotkania.
8. Gimnazjum nr 2 w Wieńcu zaprasza wszystkich miłośników szachów do wzięcia udziału we Wiosennym Turnieju Szachowym o puchar Dyrektora Szkoły. Turniej odbędzie się w dniu 31 maja 2013 r. Zgłoszenia do 29 maja do godziny 12.00.
9. W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy m.in. o różnych aspektach macierzyństwa oraz o św. Urszuli Ledóchowskiej w dziesiątą rocznicę jej kanonizacji przez Jana Pawła II.