1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą obchody VI Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

2. Dziś na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia w Kościele w całej Polsce zbierane są ofiary na cele charytatywne. Za hojność serca Bóg zapłać.  W ubiegłą niedzielę  zebraliśmy na rozbudowę sanktuarium Świętej Siostry Faustyny w Świnicach Warckich 317,02 zł, a tydzień wcześniej w Poniedziałek Wielkanocny na tacę inwestycyjno-remontową 866,41zł.

3. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 17.30. Zachęcamy także do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem. Dziś w sposób szczególny zapraszam na godz. 18.30 do kapliczki w Wieńcu-Zalesie, a w sobotę 10 maja na godz. 19.00 do kapliczki w Machnaczu. Zbiórka rowerzystów przed plebanią o godz. 18.00.

4. We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. A w czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni.

5. Przełożone ze względu na tzw. długi weekend  comiesięczne odwiedziny chorych w domach z Komunią Św. odbędą się w tym tygodniu, w czwartek – od godz. 13.30, w piątek i w sobotę od godz. 09.00 zgodnie z ustalonym porządkiem.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i jej rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 09.00.

7. Wraz z innymi parafiami naszego dekanatu organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych nad Lednicą, które odbędzie się w sobotę 7 czerwca. Koszt wyjazdu to 40 zł od osoby. Osoby chętne proszę o zgłaszanie  do pani katechetki Barbary Szatkowskiej.

8. Zachęcam do zgłaszania się na parafialny wyjazd integracyjny-pielgrzymkę w Bieszczady i na Słowację. Szczegóły programu w gablocie.

9. Dziękuję za kwiaty dla Matki Bożej i kościoła. Wśród ofiarodawców jest p. Zofia Grzanka, która wczoraj ukończyła 101 lat. Jubilatce składamy serdeczne życzenia i polecamy ją w modlitwie.

10. Jest do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” niemal w całości poświęcony kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.