Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzona jest w całym Kościele jako 51. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Powołania, świadectwo prawdy”. Odpowiadając na apel papieża Franciszka, uczyńmy z naszych serc „żyzną glebę”, aby słuchać Słowa, przyjąć je, żyć nim i w ten sposób przynosić owoce.

2. W intencji nowych powołań, zwłaszcza do naszego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, modlimy się podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie na zakończenie Mszy Św. o godz. 17.30.

Zachęcam także do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem. Dziś w sposób szczególny zapraszam na godz. 19.00 do krzyża w Kątach, a w przyszłą niedzielę do krzyża w Wolicy. Zbiórka rowerzystów przed plebanią o godz. 18.00.

3. W poniedziałek po odnowieniu i konserwacji powrócił do świątyni obraz Matki Bożej. Dziękuję jednej z rodzin naszej parafii, która pokryła koszty z tym związane. Konserwatorzy zabrali jednocześnie trzy rzeźby świętych dziewic-męczennic z głównego ołtarza, które w tym roku zostaną poddane konserwacji.

4. We wtorek 6 maja uczestniczyłem w lustracji dawnego cmentarza ewangelickiego w Bachórce przeprowadzonej z inspiracji p. Jarosława Generta, związanego rodzinnie z Bachórką przez przedstawicieli Fundacji Ari Ari. Stan dewastacji i profanacji cmentarza robi przytłaczające wrażenie. Zdjęcia z lustracji można obejrzeć m.in. na stronie internetowej naszej parafii.

Przeprowadzona lustracja jest pierwszym krokiem w kierunku konserwacji i restauracji cmentarza. Ciała zmarłych powinny być traktowane z szacunkiem i miłością wypływającą z wiary i nadziei zmartwychwstania, bez względu na wyznanie czy narodowość zmarłego, a grzebanie zmarłych jest uczynkiem miłosierdzia względem ciała (por. KKK 2300). Gorąco apeluję o pomoc w trosce o poszanowanie tego miejsca i modlitewną pamięć o tych, którzy są tam pochowani.

5. Sprawy naszego cmentarza parafialnego: została wykonana i wstawiona nowa brama od strony autostrady, umożliwiająca wjazd i wywóz śmieci z tamtej części cmentarza. Ponownie proszę o wyrzucanie śmieci w miejscach do tego przeznaczonych i niewyrzucanie do kontenera gruzu oraz o zgłaszanie z kilkudniowym wyprzedzeniem prac kamieniarskich na cmentarzu do Pana Grzegorza Kulińskiego, naszego kościelnego i grabarza, który z wielką pieczołowitością troszczy się o nasz cmentarz.

6. W środę na Mszy Św. o godz. 17.30 i nabożeństwie majowym będziemy gościć pielgrzymów z parafii Gąsiory na Podlasiu. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

7. W środę 14 maja o godz. 19.00 zebranie Rady Parafialnej.

8. W czwartek 15 maja o godz. 18.00 sprzątanie kościoła przed I Komunią Św.

9. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo majowe i spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii Św. i ich rodzin. Na spowiedź przyjadą księża z dekanatu.

10. W przyszłą niedzielę, ze względu na I Komunię Św. będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 10.00, podczas której do stołu Eucharystii po raz pierwszy przystąpi 17 dzieci z naszej parafii. Msze Św. o godz. 09.00 i 11.30 będą sprawowane normalnie.

11. Przyszła niedziela to dzień tacy inwestycyjnej.

12. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy m.in. o zawierzeniu Rosji Matce Bożej Fatimskiej w 97 rocznicę Jej objawień i nowennie przygotowującej do ich 100 rocznicy oraz możemy zapoznać się z kolejnymi świadectwami osób, na których życie wywarł wpływ Jan Paweł II.