Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Obchodzimy dziś 2. Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

2. Dziś także Ojciec Święty Franciszek wynosi do chwały ołtarzy dwóch wielkich papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Niech ich słowa i czyny nadal nas inspirują, a ich wstawiennictwo u Boga wyprasza nam łaski potrzebne do owocnego wypełniania naszego powołania i powierzonej nam misji.

3. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia, który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać.

4. Jutro w poniedziałek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Została ona przeniesiona ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.

5. W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy Św. o godz. 17.30.
Zachęcam gorąco także do gromadzenia się na śpiewanie Litanii loretańskiej przy kapliczkach Matki Bożej i krzyżach. Proszę o informację, w których miejscach ten piękny zwyczaj jest kontynuowany – podobnie jak w ubiegłym roku postaram się odwiedzić je i dołączyć do wspólnej modlitwy. W soboty i niedziele maja zapraszam wszystkich chętnych na wspólny rowerowy wyjazd do kapliczek – będzie to okazja poznania nieznanych dla wielu miejsc parafii oraz poznania się między sobą i do wspólnej modlitwy do Matki Bożej. W sobotę 3 maja jedziemy do kapliczki w Bachórce – zbiórka o godz. 18.00 przed plebanią.

6. W czwartek 1 maja organizujemy jednodniowy wyjazd-pielgrzymkę do Świnic Warckich i Lichenia. Koszt 65 zł. Wyjazd o godz. 07.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do wtorku w kancelarii parafialnej lub u p. Henryki Dobrowolskiej. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej w kościele parafialnym.

7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w domach w przyszłym tygodniu.

8. W sobotę 3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto wyraża wiarę Narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. Msze Święte w naszym kościele tak jak w niedziele: o godz. 09.00 i 11.30.

9. Wyjazd wakacyjny w Bieszczady i na Słowację – 3 – 8 lipca.

10. W zakrystii jest do nabycia album płytowy „Miłość mi wszystko wyjaśniła” z którego dochód przeznaczony jest na pomoc w przyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Polski w 2016 r. młodym z krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia. Są także do nabycia portrety Jana Pawła II i książeczki z fragmentami jego nauczania oraz świece Caritas.

11. W specjalnym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” m.in. o szczegółach cudu kanonizacyjnego Jana Pawła II, zdjęcia i relacje jego osobistego fotografa Arturo Mari oraz wywiady z osobami, które dobrze znały papieża.