1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Słuchamy wołania św. Jana Chrzciciela: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Jezus przychodzi z darem pokoju. Skrucha, żal za grzechy i otwarcie na ogień Ducha Świętego przygotowują nas na spotkanie z Nim. Jak Boży pokój różni się od tego, który oferuje świat? Jak możemy przygotować się na przyjęcie pokoju od Jezusa?

2. W dzisiejszą niedzielę przypada XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którym patronuje święta Barbara – w sposób szczególny dla naszej pani katechetki Barbary Szatkowskiej. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych – przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

4. Gościmy dziś w naszej wspólnocie p. Tadeusza Rutkowskiego z Konina. Po Mszy św. będzie można nabyć książeczkę ze świadectwem jego nawrócenia „Uratowała mnie ta, którą odrzuciłem”.

5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Święty Mikołaj był patronem naszej parafii od jej powstania w XII/XIII w. aż do 1962 roku. Zapraszam gorąco dzieci, ale także młodzież i dorosłych na Mszę św. o godz. 17.30 w intencji naszej parafii, w sposób szczególny w intencji rozwoju dzieł miłosierdzia w naszej wspólnocie i tych, którzy się w nie angażują i będą angażować. Na zakończenie Mszy św. czeka nas niespodzianka.

6. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele świąteczne Msze Święte o godz. 09.00 i 17.00. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików i łańcuszków oraz wręczenie ich dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w środy o godz. 17.30 i soboty o godz. 06.30.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć z animacją misyjną ks. Marka Kowalskiego SDB – salezjanina, misjonarza w Zambii i Malawi. Będzie można kupić różne pamiątki misyjne, które mogą stać się także cennym darem dla naszych bliskich. Po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie młodych zainteresowanym misjami i Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym.

8. Parafialna Rada Duszpasterska wraz z Restauracją „Wieniecki Zakątek” zaprasza na wigilię – opłatek dla emerytów i rencistów w piątek 16 grudnia o godz. 17.00. Spotkanie nie jest przeznaczone tylko dla osób samotnych czy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, ale dla wszystkich osób starszych. Zgłoszenia chętnych do przyszłej niedzieli 11 grudnia u p. Eweliny Wojciechowskiej lub innych członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy także o zgłaszanie się kierowców, którzy chcieliby własnym samochodem pomóc osobom starszym dotrzeć na spotkanie oraz młodych jako wolontariuszy i wszystkich chętnych do pomocy w organizacji spotkania.

9. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pobłogosławione w ubiegłą niedzielę w kościele opłatki wigilijne. W zakrystii można zaopatrzyć się w wigilijne świecie Caritas i inne pamiątki świąteczne.

10. Proszę członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej o odbiór wydrukowanego listu do parafian i rozniesienie go do domów. Tekst listu dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo dziękuję p. Ryszardowi Kisielewskiemu za opracowanie graficzne i druk listu.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu śp. Wiktorię Chmielewską, l. 97, z Wieńca. Najbliższym składamy nasze wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy w modlitwie: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”