Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Dzisiejszą trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W Ewangelii Jezus, odpowiadając na pytanie Jana Chrzciciela i na nasze wątpliwości, wskazuje na fakty. Jeśli spotkanie z Nim zmieniło coś w naszym życiu, przyniosło radość, odwagę, wiarę, otwartość serca, hojność, piękno życia to On jest tym, który był oczekiwany. Teraz do nas należy kontynuowanie Jego misji, przygotowując w ten sposób Jego przyjście w chwale. „Jeśli uda mi się pomóc żyć lepiej jednej osobie, to już wystarczy, aby uzasadnić dar mojego życia. Pięknie jest być wiernym ludem Boga. Osiągamy pełnię, gdy łamiemy bariery, a nasze serce napełnia się twarzami i imionami!” (Papież Franciszek, Evangelii Gaudium n. 274). Jak głębokie jest moje poszukiwanie Jezusa i zaangażowanie w przygotowanie na Jego powtórne przyjście? Jak rozróżniam radość, którą przynosi Jezus od radości światowej?

2. Witamy w naszej wspólnocie ks. Marka Kowalskiego SDB z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie oraz Jean – Chrysostome Sanza Mulangu z Demokratycznej Republiki Konga, wolontariusza Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Po Mszy św. będzie można kupić pamiątki misyjne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc misjom. Po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie młodych zainteresowanym misjami i Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym.

3. Dziś upływa termin zgłaszania udziału w spotkaniu opłatkowym – wigilii dla osób starszych, które organizujemy wraz z Wienieckim Zakątkiem w lokalu restauracji w piątek o godz. 17.00. Zgłoszenia udziału przyjmuje p. Ewelina Wojciechowska w zakrystii.

4. W sobotę o godz. 09.00 zapraszam do udziału w przedświątecznym generalnym sprzątaniu naszej świątyni. Osoby chętne do zaangażowania się w to przedsięwzięcie proszę o zgłoszenie do p. Eweliny Wojciechowskiej

5. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela przed świętami. Pół godziny przed każdą Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. W posłudze w konfesjonale będzie pomagał ks. dr Antoni Poniński.

6. Przyszła niedziela to także trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki inwestycyjnej.

7. Zapraszamy do udziału w roratach w środę o godz. 17.30 (dzieci) i w sobotę o godz. 06.30.

8. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne. W zakrystii można zaopatrzyć się w wigilijne świecie Caritas i inne pamiątki świąteczne.

9. W Delikatesach naprzeciwko kościoła można wkładać do specjalnie przygotowanego kosza produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, słodycze i inne produkty do paczek na Boże Narodzenie dla najuboższych rodzin.

10. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Emilia Rajewska, l. 81 z Bachórki. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…