Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sierpień    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. Dzisiejsza liturgia słowa wzywa nas do zachowywania przykazań, które są Bożym darem miłości. W Ewangelii Jezus uczy nas, że posłuszeństwo lub nieposłuszeństwo miłości Boga ma swoje źródło w sercu człowieka. Jak my w rzeczywistości traktujemy, przyjmujemy i wprowadzamy w życie Boże przykazania i słowo? Jaka jest nasza prawdziwa pobożność, która polega na trosce o potrzebujących pomocy i o czystość serca?

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Rodzinne, które poprowadzą dla nas o. Krzysztof Stankowski CssR i zespół ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia. Liczę, że przyczynią się one do uzdrowienia relacji i odnowienia miłości w naszych rodzinach, otworzą na spotkanie ze Słowem Bożym w rodzinie i pomogą wielu w odnalezieniu swojego miejsca w Kościele. Ponadto będą one dobrym przygotowaniem do planowanych w najbliższej przyszłości misji świętych oraz pozwolą głębiej przeżywać to, czym żyje Kościół Powszechny. Ulotka z zaproszeniem i programem rekolekcji powinna w minionym tygodniu dotrzeć do wszystkich domów naszej parafii. Bardzo dziękuję osobom, które pomogły w jej przygotowaniu i kolportażu.

3. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek 4 września – Pierwszy Piątek Miesiąca o godzinie 17.30. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych. Spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, którzy chcą nowy rok rozpocząć z Panem Bogiem.

4. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny, zwłaszcza o żołnierzach spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym oraz o pokój na świecie.

5. W środę o godz. 17.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i cząstka różańca, a po Mszy św. spotkanie Koła Żywego Różańca.

6. Odwiedziny chorych w domach z racji Pierwszego Piątku Miesiąca w piątek i sobotę od godz. 09.00 w następującym porządku: w piątek 4 września – Lipiny, Wieniec, Machnacz, Słone, Pikutkowo, Marianki i Wieniec-Zalesie oraz w sobotę 5 września – Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka – Kryńsk. Wyjątkowo, z powodu zebrania Rady Kapłańskiej odwiedziny z czwartku zostały przeniesione na piątek i zmianie uległ harmonogram odwiedzin.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za udział w akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. 13 tornistrów zostało wypełnionych wyprawką szkolną przez indywidualne osoby lub rodziny, a pozostałych 12 napełniliśmy korzystając z rzeczy złożonych do kosza w kruchcie kościoła oraz zakupionych za kwotę 599,30 zł. Na ten cel w ubiegłą niedzielę do puszek zebraliśmy 337,40 zł. Pozostała suma pochodzi z funduszy parafialnych na działalność charytatywną.

8. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś m.in. o religijnym wychowaniu dzieci i Mszach św. z ich udziałem.