Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza (I czyt.) przywrócenia utraconej komunii z Bogiem i z innymi ludźmi. Jezus jest Bożym Miłosierdziem, Uzdrowieniem i Sprawiedliwością. Jak Bóg prowadzi mnie na powrót do komunii z Nim i z innymi? Jak możemy uleczyć rany zadane przez egoizm i indywidualizm?

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Rodzinne. Witamy w naszej wspólnocie o. Krzysztofa Stankowskiego CssR i zespół ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia. Rekolekcje poza czasem Adwentu i Wielkiego Postu są dla wielu zaskoczeniem, ale tym bardziej zachęcam do wzięcia w nich udziału, wierząc że dla wielu rodzin i całej naszej parafii będzie to czas szczególnej łaski. Taca zbierana podczas Mszy św. od poniedziałku do środy będzie wyrazem naszej wdzięczności i naszym udziałem w dzieło ewangelizacji, w które zaangażowany jest o. Krzysztof i cały zespół prowadzący rekolekcje.

3. Witamy także w naszej wspólnocie diakona Jakuba Kupińskiego, który we wrześniu i w okresie Wielkiego Postu będzie odbywał w naszej parafii praktykę diakońską, która jest jednym z ostatnich etapów przygotowania do święceń kapłańskich prezbiteratu. Otoczmy go życzliwością i wspierajmy modlitwą, aby czuł się wśród nas jak w prawdziwej rodzinie Bożej, jaką powinna być i jest parafia.

4. Zgodnie z tradycją, na zakończenie Mszy św. niedzielnych, jeśli nie ma innej zbiórki, zbieramy ofiary do puszek na Caritas. Z tych pieniędzy są opłacane na przykład obiady w szkole dla dzieci z ubogich rodzin, świadczona pomoc doraźna, dofinansowana została ostatnio akcja „Tornister pełen uśmiechów”, za udział w której jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję.

5. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po Mszy Świętej o godz. 10.00 i 18.30.

6. Bardzo dziękuję osobom, które bez specjalnego wezwania zajęły się uporządkowaniem grobu żołnierzy z 1939 roku na naszym cmentarzu parafialnym oraz pracownikom gminy. Troska o ten grób i modlitewna pamięć o spoczywającym w nim obrońcach naszej Ojczyzny jest sprawdzianem naszej wiary. W środę 9 września o godz. 18.30, na zakończenie naszych Rekolekcji Rodzinnych, przy mogile żołnierzy, w przeddzień rocznicy ich śmierci będziemy modlić się pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Biskupa Wiesława Meringa dziękując za dar wiary naszych przodków i ich miłości do Boga i Ojczyzny.

7. Zbiórka ministrantów w poniedziałek po spotkaniu dla dzieci o godz. 16.00.

8. W sobotę – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683. Naszą obecność na Mszy Świętej sobotniej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.

9. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania obchodzonego w tym roku pod hasłem „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”. „Człowieka można wychować tylko wtedy, gdy znajdzie on przyjazne i pełne miłości środowisko. (…) Dziś obserwuje się w wychowaniu tak rodzinnym, jak i szkolnym pewien rodzaj deficytu miłości, a sama miłość jest poddawana wielorakim próbom. Propozycja wychowywania w miłości i przez miłość jest więc wciąż potrzebnym, a nawet pilnym zadaniem. Tylko miłość jest w stanie wydobyć z człowieka to, co najbardziej piękne i szlachetne” – piszą biskupi w odczytywanym dziś w całej Polsce Liście Pasterskim Episkopatu Polski z okazji V Tygodnia Wychowania.

10. W naszej wspólnocie w przyszłą niedzielę Parafialne Święto Dziękczynienia i Dożynki Parafialne. Msza św. dożynkowa o godz. 12.00, a po niej bezalkoholowy festyn rodzinny z wodzirejem na placu przed domem parafialnym-plebanią. Parafialne Święto Dziękczynienia to nie tylko święto rolników, ale nas wszystkich – mamy za co dziękować Panu Bogu jako wspólnota i indywidualnie. Zachęcam wszystkich do włączenia się w jego organizację i przebieg: można upiec i przynieść ciasto, przetwory warzywne, można zgłosić się do kogoś z Rady Parafialnej i zadeklarować swoją pomoc przy dekoracji czy wydawaniu napojów czy posiłku.

11. Od niedzieli 20 września powraca Msza św. o godz. 13.00 dla rodzin z dziećmi. Rozkład niedzielnych Eucharystii będzie następujący: godz. 09.00, godz. 11.00 (suma) i godz. 13.00 (dla rodzin z dziećmi). W niedzielę 20 września po Mszy św. o godz. 13.00 zebranie dla rodziców dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii.

12. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś m.in. o tym, kiedy odzyskanie zdrowia jest cudem.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: ś.p. Danuta Fornalewicz z Gustorzyna – pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Także we wtorek o godz. 12.00 pogrzeb ś.p. Tadeusza Kranca z Kujawki z par. Bądkowo. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.