Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

W przekonaniu, że jedynie przyjęcie Ewangelii pozwala na spełnienie wszystkich nadziei, które człowiek słusznie pokłada w małżeństwie i rodzinie, w trosce o dobro naszych rodzin i w nadziei na ożywienie naszej wspólnoty parafialnej chciałbym bardzo gorąco Was zaprosić do udziału w Rekolekcjach Rodzinnych, które od niedzieli 6 września poprowadzą dla nas o. Krzysztof Stankowski CssR i zespół ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia. Liczę, że przyczynią się one do uzdrowienia relacji i odnowienia miłości w naszych rodzinach, otworzą na spotkanie ze Słowem Bożym w rodzinie i pomogą wielu w odnalezieniu swojego miejsca w Kościele. Ponadto będą one dobrym przygotowaniem do planowanych w najbliższej przyszłości misji świętych oraz pozwolą głębiej przeżywać to, czym żyje Kościół Powszechny.

Wieniec, 23 sierpnia 2015 r.

Drodzy Parafianie!

Bardzo dziękuję Wam za zaangażowanie w dzieło upiększania naszej świątyni, tak aby mogła być coraz bardziej godnym miejscem oddawania czci Bogu i spotkań naszej wspólnoty. Ostatnie przedsięwzięcie – nowe ławki do kościoła, jest już w części zrealizowane. Do połowy września powinna pojawić się w świątyni druga połowa ławek pośrodku nawy kościoła. Pozostaną jeszcze do wymiany ławki pod ścianami i w prezbiterium oraz zamontowanie ogrzewania w ławkach. Z myślą o tym została już położona w kościele nowa instalacja elektryczna, schowana pod tynkiem, tak aby nie szpecić świątyni. Do tej pory zebraliśmy na ten cel 60815 zł. Jest to znacząca suma, ale nie pozwala na pokrycie kosztów całej inwestycji. Nie licząc ławek pod ścianami i do prezbiterium oraz nowej instalacji elektrycznej, szacowany koszt przedsięwzięcia to 84000 zł. Ponieważ jednak cały czas wpływają nowe ofiary, awansem będziemy chcieli zamontować ogrzewanie przynajmniej do połowy nowych ławek. Liczymy na to, że najdalej po zakończeniu wizyty kolędowej będziemy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie finansowe.

Jeszcze bardziej dziękuję Wam za zaangażowanie w dzieło budowania naszej wspólnoty. Za same pieniądze można pięknie wyremontować muzeum, salę ślubów lub dom pogrzebowy, ale nie kościół. Wyraził to lapidarnie biskup Grzegorz Ryś – w prowadzonych przez niego rekolekcjach na początku wakacji uczestniczyła także i grupa z naszej parafii – mówiąc: „Kościół odbudowują ci, którzy odbudowują Kościół (pisany dużą literą)”. W przekonaniu, że jedynie przyjęcie Ewangelii pozwala na spełnienie wszystkich nadziei, które człowiek słusznie pokłada w małżeństwie i rodzinie, w trosce o dobro naszych rodzin i w nadziei na ożywienie naszej wspólnoty parafialnej chciałbym bardzo gorąco Was zaprosić do udziału w Rekolekcjach Rodzinnych, które od niedzieli 6 września poprowadzą dla nas o. Krzysztof Stankowski CssR i zespół ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia. Liczę, że przyczynią się one do uzdrowienia relacji i odnowienia miłości w naszych rodzinach, otworzą na spotkanie ze Słowem Bożym w rodzinie i pomogą wielu w odnalezieniu swojego miejsca w Kościele. Ponadto będą one dobrym przygotowaniem do planowanych w najbliższej przyszłości misji świętych oraz pozwolą głębiej przeżywać to, czym żyje Kościół Powszechny. Poszukując sposobu trafienia do współczesnego, dotkniętego głębokim kryzysem świata z prawdą o wielkości Bożego zamysłu dotyczącego małżeństwa i rodziny, papież Franciszek zwołał poświęcony temu problemowi nadzwyczajny Synod Biskupów, który w październiku wznowi swoje obrady.

Zwieńczeniem naszych Rekolekcji Rodzinnych będzie Parafialne Święto Dziękczynienia połączone z Dożynkami Parafialnymi, na które wraz z Radą Parafialną zapraszam Was w niedzielę 13 września – Msza św. o godz.12.00 w kościele i bezalkoholowy festyn rodzinny z wodzirejem na placu przed domem parafialnym-plebanią. Parafialne Święto Dziękczynienia to nie tylko święto rolników, ale nas wszystkich – mamy za co dziękować Panu Bogu jako wspólnota i indywidualnie. Zachęcam wszystkich do włączenia się w jego organizację i przebieg: można upiec i przynieść ciasto, przetwory warzywne, można zgłosić się do kogoś z Rady Parafialnej i zadeklarować swoją pomoc przy dekoracji czy wydawaniu napojów czy posiłku.

Ponadto pragnę poinformować, że od niedzieli 20 września powraca Msza św. o godz. 13.00 dla rodzin z dziećmi. Rozkład niedzielnych Eucharystii będzie następujący: godz. 09.00, godz. 11.00 (suma) i godz. 13.00 (dla rodzin z dziećmi). Jednocześnie zapraszam osoby chętne do zaangażowania się w przygotowanie liturgii niedzielnej, zwłaszcza tej o godz. 13.00 oraz lektury czytań mszalnych. Zachęcam także do udziału w nowej edycji kursu ALPHA, która rozpocznie się w naszej wspólnocie w połowie października. Myślimy także o kursie ALPHA dla młodzieży. Będziemy także kontynuować spotkania biblijne. Szczegóły zostaną podane w ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiawieniec.pl

Z kapłańskim błogosławieństwem

Wasz Proboszcz – ks. Witold Dorsz

List proboszcza i zaproszenie na Rekolekcje Rodzinne – ulotka