Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Na zakończenie mowy Eucharystycznej – w dzisiejszej Ewangelii – Pan Jezus zaskakuje nas pytaniem o wiarę, o zaufanie, o naszą więź z Bogiem. „Czyż i wy chcecie odejść?” Jak my radzimy sobie z pokusą porzucenia Pana? Jak możemy wzrastać w zażyłości, bliskości z Jezusem? „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga”. To właśnie Słowo Boże – słuchane, czytane, rozważane, przyjmowane z wiarą i wprowadzane w życie oraz doświadczenie wspólnoty Kościoła jest w nas źródłem życia Bożego.

2. Bardzo liczę, że wielką pomocą w przyjęciu w naszych rodzinach Słowa Bożego i doświadczeniu Jego mocy w czasie planowanych w najbliższej przyszłości misji świętych będą Rekolekcje Rodzinne. Poprowadzą je od niedzieli 6 września o. Krzysztof Stankowski CssR i zespół ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Torunia. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej okazji i do zapraszania na nie swoich bliskich, przyjaciół i znajomych także spoza naszej parafii. Bardzo proszę także o modlitwę w intencji tego przedsięwzięcia. Program rekolekcji jest już dostępny na naszej stronie internetowej i w gablocie w kruchcie świątyni, a w wersji drukowanej powinien niebawem dotrzeć do wszystkich domów naszej parafii.

3. Na zakończenie Rekolekcji Rodzinnych, w środę 9 września będziemy gościć w naszej wspólnocie J.E. Bp. Wiesława Meringa, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży i będzie przewodniczył modlitwie na cmentarzu przy grobie żołnierzy poległych na naszej ziemi w 1939 r. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 09.00.

4. Ukoronowaniem naszych Rekolekcji Rodzinnych będzie Parafialne Święto Dziękczynienia połączone z Dożynkami Parafialnymi. Bardzo dziękuję Paniom i Panom Sołtysom z Gustorzyna, Jaranówka, Kątów, Wieńca, Wieńca-Zalesie i Wolicy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu Rady Parafialnej w minioną środę i zadeklarowali swój udział w przygotowaniu uroczystości, które będą miały miejsce w niedzielę 13 września – Msza św. o godz.12.00 w kościele i bezalkoholowy festyn rodzinny z wodzirejem na placu przed domem parafialnym-plebanią. Parafialne Święto Dziękczynienia to nie tylko święto rolników, ale nas wszystkich – mamy za co dziękować Panu Bogu jako wspólnota i indywidualnie. Zachęcam wszystkich do włączenia się w jego organizację i przebieg: można upiec i przynieść ciasto (bez kremu!), przetwory warzywne, można zgłosić się do kogoś z Rady Parafialnej i zadeklarować swoją pomoc przy dekoracji czy wydawaniu napojów czy posiłku.

5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w kampanii Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. 13 rodzin podjęło się samodzielnie wypełnienia plecaka z wyprawką szkolną dla dziecka z potrzebującej pomocy rodziny naszej parafii. Pozostałe 12 plecaków wypełnimy artykułami złożonymi do kartonu w kruchcie kościoła i zakupionymi ze środków Caritas naszej parafii. Dziś zbiórka do puszek na ten cel.

6. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 950, 95 zł. Bóg zapłać!

7. Wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego jutro o godz. 05.00 (zbiórka o godz. 04.45) z parkingu przed kościołem. W związku z wyjazdem nie będzie Mszy św. w naszym kościele do piątku 28 sierpnia włącznie i kancelaria parafialna będzie nieczynna. W nagłych sprawach kontakt telefoniczny.

8. Cmentarz parafialny: w ostatnich dniach została wyłożona trylinką aleja główna do końca cmentarza. Za wykonaną pracę dziękuję p. Grzegorzowi Kulińskiemu i jego współpracownikom, strażakom z OSP Machnacz i p. Jerzemu Kasprzakowi. Wcześniej została wyłożona trylinką aleja wzdłuż ogrodzenia z tyłu cmentarza i przenieśliśmy tam, zgodnie z sugestiami wielu osób, kontener na śmieci. Natychmiast jednak pojawiły się śmieci w toalecie, obok niej i pod drzewami wzdłuż alejki od kaplicy do bramy cmentarza. Ponadto, pomimo wiszących tablic, wiele osób traktuje teren za płotem cmentarza, zwłaszcza od strony autostrady jako wysypisko śmieci. Po raz kolejny apeluję o szacunek i troskę miejsca spoczynku ciał naszych bliskich.

9. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” Hanna Suchocka i abp Celestino Migliore wyjaśniają kulisy kościelnej dyplomacji.