Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dziś uroczystość odpustową Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

2. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie uroczystości odpustowej to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie naszej uroczystości patronalnej: kaznodziei i sumiście – Księdzu Profesorowi Prałatowi Witoldowi Kujawskiemu, księdzu prałatowi Teodorowi Lenkiewiczowi oraz ks. dr. Michałowi Sadowskiemu, którzy służyli nam dzisiaj posługą w konfesjonale oraz ks. dr. Piotrowi Stoleckiemu, który czynił to w piątek, księżom z dekanatu i sąsiedztwa, osobom, które odpowiedziały na apel o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, autorom okolicznościowej dekoracji, służbie liturgicznej, lektorom, asyście, strażakom, naszej pani organistce i panu kościelnemu oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w oprawie naszej liturgii.

4. Jutro, w poniedziałek wyjeżdżamy wraz ze scholą, asystą i ministrantami do Żarnowca na Pomorzu. Bóg zapłać za ofiary do puszek na dofinansowanie kosztów wyjazdu.

5. Kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu nieczynna. W sprawach związanych z cmentarzem należy się zwracać do p. Grzegorza Kulińskiego tel. 888214573. W przypadku nagłego wezwania do chorego proszę kontaktować się z Księdzem Dziekanem Piotrem Polakiem tel. 518014754

6. W najbliższą środę, 6 sierpnia, po Mszy św. o godz. 06.00 z włocławskiej katedry wyruszy Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę. Informacje na temat pielgrzymki na plakacie  i na stronie internetowej: www.pielgrzymkawloclawska.pl

7. Wczoraj 103 rocznicę urodzin obchodziła p. Aniela Żernicka z Wolicy. Jubilatkę otaczamy naszą modlitwą i dziękujemy jej za ofiarę złożoną przez nią tej okazji na rzecz parafii.

8. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in. o problemie alkoholizmu, o ochotniczych strażach pożarnych w naszej diecezji oraz niezwykła historia pochodzącego ze Skępego księdza, który zmarł 30 czerwca br., zaledwie sześć miesięcy po przyjęciu święceń kapłańskich.