Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

kwiecień 2024

1. Papież Franciszek wezwał wszystkie parafie i wspólnoty Kościoła do modlitewnej mobilizacji w obronie chrześcijan w Iraku, wypędzanych z domów, ograbianych i mordowanych przez dżihadystów. Uczynił to za pośrednictwem Twittera: „Proszę wszystkie parafie i wspólnoty katolickie, by w sposób szczególny modliły się w tym końcu tygodnia za irakijskich chrześcijan”. Dołączamy do tego wołania Kościoła na całym świecie, prosząc Pana Boga o pomoc dla naszych prześladowanych sióstr i braci, o ustanie przemocy i pokój. Niech to będzie także główna intencja naszych osobistych modlitw w dzisiejszą niedzielę.

2. W tym tygodniu młodzież i dzieci z naszej parafii: schola, dziewczęta z asysty i ministranci przebywali w Żarnowcu na Pomorzu. Był to czas poznawania życia w klasztorze kontemplacyjnym i modlitwy z Siostrami Benedyktynkami, a jednocześnie wypoczynku na plaży i wspólnej zabawy. Bardzo dziękuję p. Barbarze Szatkowskiej, która wzięła na siebie dużą część pracy związanej z organizacją wyjazdu oraz wraz z alumnem naszego Seminarium Duchownego Tobiaszem Winnickim opiekowała się jego uczestnikami. Wyrażam naszą wdzięczność p. Grzegorzowi Kulińskiemu i p. Jarosławowi Pielce, którzy odwieźli i przywieźli nas, p. Zbigniewowi Ostrowskiemu za wypożyczenie busa, p. Lebiedzińskim za wypożyczenie namiotu oraz pomidory i ogórki, wszystkim, którzy poprzez modlitwę oraz ofiary materialne wsparli nasz wyjazd. Na ten cel młodzież w ubiegłą niedzielę zebrała do puszek 475 zł.

3. W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w to święto tak jak w niedziele: o godz. 09.00 i 11.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw.

4. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. W ten sposób dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.

5. Uroczystość Wniebowzięcia NMP to święto patronalne włocławskiej bazyliki katedralnej. W tym dniu w całej diecezji zbierane są ofiary na katedrę. Z tej okazji biskup włocławski Wiesław Mering wystosował odezwę do diecezjan.

6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

7. Nasza parafia jest jedną z 8 parafii naszej diecezji, które w tym roku biorą udział w akcji CARITAS Polska „Tornister pełen uśmiechów”. Od Caritas Diecezjalnej otrzymaliśmy plecaki poświęcone przez Księdza Biskupa, które po napełnieniu przyborami szkolnymi zostaną przekazane dziecion z najuboższych rodzin naszej parafii. W akcji można wziąć udział w następujący sposób: można zgłosić się do kancelarii i otrzymać jeden z plecaków, który po napełnieniu niezbędnymi przyborami szkolnymi należy zwrócić do końca sierpnia; można też przynieść do kościoła i złożyć w koszu, który od przyszłej niedzieli będzie wystawiony w kruchcie kościoła, jakiś element szkolnej wyprawki; można też na zakończenie Mszy Św. złożyć ofiarę pieniężną do puszek Caritas. Bardzo dziękuję p. Jolancie Wilczyńskiej – opiekunce Szkolnego Koła Caritas oraz paniom katechetkom za przygotowanie akcji w naszej parafii.