Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Naszą modlitwą towarzyszymy papieżowi Franciszkowi w jego podróży apostolskiej do Korei Płd. i z uwagą słuchamy jego słów. Komentując dzisiejszą Ewangelię podczas Mszy Św. na zakończenie Dnia Młodzieży Azji Ojciec Święty powiedział: W waszym życiu chrześcijańskim wiele razy będziecie kuszeni, jak uczniowie w dzisiejszej Ewangelii, by odepchnąć obcego, potrzebującego, ubogiego i ludzi o złamanym sercu. To właśnie te osoby powtarzają wołanie kobiety z Ewangelii: „Ulituj się nade mną”. Wołanie Kananejki jest krzykiem każdego, kto szuka miłości, akceptacji i przyjaźni z Chrystusem. Jest to wołanie wielu ludzi w naszych anonimowych miastach, to krzyk wielu waszych rówieśników i krzyk tych wszystkich męczenników, którzy dziś cierpią prześladowania i śmierć z powodu Jezusa: „Ulituj się nade mną”.  Jest to również często krzyk, który wznosi się z naszych serc: „Ulituj się nade mną!”.  Odpowiedzmy nie tak, jak ci, którzy odpychają ludzi czegoś od nas żądających, jakby posługa potrzebującym przeszkadzała naszej bliskości z Panem. Nie! Mamy być jak Chrystus, który reaguje na każde wołanie o pomoc z miłością, miłosierdziem i współczuciem.

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

3. Nasza parafia jest jedną z 8 parafii naszej diecezji, które w tym roku biorą udział w akcji CARITAS „Tornister pełen uśmiechów”. Otrzymaliśmy od Caritas Diecezjalnej poświęcone przez Księdza Biskupa plecaki, które po napełnieniu przyborami szkolnymi zostaną przekazane dzieciom z najuboższych rodzin naszej parafii. W akcji można wziąć udział w następujący sposób: można zabrać do domu jeden z plecaków, który po napełnieniu niezbędnymi przyborami szkolnymi należy zwrócić do końca sierpnia – już 10 plecaków zostało wziętych; można też przynieść do kościoła i złożyć w koszu, który dziś stoi przed ołtarzem, a w tygodniu będzie wystawiony w kruchcie kościoła, jakiś element szkolnej wyprawki; można też złożyć ofiarę pieniężną. Bardzo dziękuję p. Jolancie Wilczyńskiej – opiekunce Szkolnego Koła Caritas i paniom katechetkom za przygotowanie akcji w naszej parafii oraz p. Romanie Jankowskiej za użyczenie i udekorowania kosza na nasze dary serca.

4. Od jutra przez cały tydzień będziemy gościli grupę blisko 20 młodych (studenci i młodzież z liceum) z par. Gąsiory w diecezji siedleckiej z ich duszpasterzem ks. Krzysztofem Skwierczyńskim. Jutro, w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszam młodych z naszej parafii na wspólne ognisko z naszymi gośćmi.

5. W sobotę, 23 sierpnia, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski. Tego dnia módlmy się w intencji ofiar i o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

6. W odpowiedzi na prośbę Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, przyszły wtorek 26 sierpnia, uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, będziemy przeżywać jako Dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Postarajmy się wziąć udział w tym dniu w Mszy Św. o godz. 17.30 i ofiarować w intencji naszych cierpiących braci na Bliskim Wschodzie Komunię Św., post oraz jałmużnę, owoc naszego wyrzeczenia i miłości braterskiej. Ofiary zebrane tego dnia zostaną natychmiast przekazane za pośrednictwem instytucji kościelnych potrzebującym chrześcijanom w Iraku.

7. W związku z tym obchodem, planowane na poniedziałek 25 sierpnia zebranie Rady Parafialnej i sołtysów w sprawie dożynek zostaje przesunięte na wtorek 26 sierpnia, bezpośrednio po Mszy Św.

8. Wczoraj doszło do kolejnych aktów wandalizmu na naszym cmentarzu parafialnym: zostały zniszczone środkowe elementy w dwóch przęsłach w ogrodzeniu z tyłu cmentarza. Nieustannie zgłaszane są także kradzieże kwiatów i elementów wystroju grobów. W związku z tym ponawiam prośbę o troskę o to, co dzieje się na cmentarzu i w przypadku bycia świadkiem wandalizmu lub kradzieży, o natychmiastowe zgłaszanie tego do Pana Kościelnego lub bezpośrednio na policję.