Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze. Mądrość, o którą prosimy wraz z Salomonem, to „serce słuchające” Boga i człowieka. Modlitwę o nią Bóg zawsze wysłuchuje i wypełnia, ujawniając powierzoną nam misję i obdarowując wszystkim co potrzebne do jej wypełnienia. Jej odkrycie jest jak odnalezienie skarbu dla którego warto zaryzykować wszystko. Ewangelia jest nieustanną nowością i życiem – uwalnia nas od przeciętności, rezygnacji i martwoty naszych przyzwyczajeń, wzywając do odważnego ofiarowania Bogu naszego życia. Im więcej w nas gotowości na wypełnianie naszego powołania i powierzonej nam misji, tym więcej radości w naszym życiu, a im więcej w nas nawrócenia, tym większe Boże błogosławieństwo.

2. Z okazji przeżywanego w minionym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dokonujemy dziś błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów.

3. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz 16.30, a wyjątkowo o godz. 17.00 Msza Św. wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas której będziemy się modlić również za poległych za wolność naszej Ojczyzny i ofiary terroru hitlerowskiego i komunistycznego. Odwiedziny chorych w domach: w czwartek 31 lipca (Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone, Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki) i w piątek 1 sierpnia (Lipiny, Wieniec, Nowy Młyn, Gustorzyn i Jaranówek) od godz. 09.00 oraz w sobotę 2 sierpnia od godz. 11.00 (Wolica, Bachórka – Kryńsk). Zachęcam, aby z racji odpustu zgłaszać do odwiedzin także i tych swoich bliskich, którzy z racji wieku lub choroby nie mogą przybyć do kościoła, a nie korzystają z comiesięcznej pierwszopiątkowej wizyty księdza z posługą sakramentalną.

4. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe z okazji święta Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa wraz z procesją rozpocznie się o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył oraz wygłosi do nas kazanie Ksiądz Prałat Witold Kujawski – profesor historii Kościoła i wielki znawca dziejów naszej diecezji, który przybliży nam historię naszej parafii.  Gorąco zapraszam ministrantów, asystę, dzieci do sypania kwiatków, strażaków oraz wszystkich wiernych. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie tej szczególnej uroczystości to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy.

5. W sobotę 2 sierpnia o godz. 10.00 – generalne sprzątanie naszej świątyni przed odpustem. Zapraszam wszystkie osoby chętne do pomocy do zgłoszenia swojego udziału  do Pana Kościelnego.

6. W poniedziałek 4 sierpnia schola i ministranci wyjeżdżają na pięciodniowy wypoczynek do Żarnowca na Pomorzu. Na zakończenie Mszy Św. w niedzielę odpustową będą kwestować  na dofinansowanie kosztów wyjazdu. Za wszystkie ofiary na ten cel serdeczne Bóg zapłać.

7. W środę  6 sierpnia, po Mszy św. o godz. 06.00 z włocławskiej katedry wyruszy Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na temat zapisów i samej pielgrzymki na plakacie w gablocie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej: www.pielgrzymkawloclawska.pl.

8. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”, w związku z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego przeczytamy o roli duchownych i Kościoła w czasie walk powstańczych. Polecamy także artykuł o napiętej sytuacji w Ziemi Świętej.