Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, ukazując kim jest Bóg i jak działa w świecie. Nie gorszmy się tym, że obok pszenicy rośnie w nim i chwast. Sąd nad światem i człowiekiem pozostawmy Bogu, do którego to należy, a który pragnie nawrócenia i szczęscia każdego. My dokładajmy wysiłków, aby dobre ziarno posiane w naszym życiu i w świecie przyniosło plon zgodny z Bożym zamysłem. Nawet najdrobniejszy gest, słowo, czyn w relacjach z tymi, wśród których żyjemy może być jak ziarnko gorczycy, z którego wyrośnie prawdziwe drzewo. Jako uczniowie Jezusa i wspólnota Kościoła, wierni naszemu posłannictwu, kontynuujmy dzieło budowania Królestwa Bożego, znaku żywej obecności Boga w świecie, wierząc, że On sprawi, że nasze oddanie i wysiłki staną się zaczynem odnowionej rzeczywistości.

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Za ofiary składane na ten cel serdeczne Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej racji w przyszłą niedzielę  na zakończenie obu Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów.

4. Za dwa tygodnie, w niedzielę 3 sierpnia odbędą się uroczystości odpustowe z okazji naszego patronalnego święta Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa wraz z procesją rozpocznie się o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył oraz wygłosi do nas kazanie Ksiądz Prałat Witold Kujawski – profesor historii Kościoła i wielki znawca dziejów naszej diecezji, który przybliży nam historię naszej parafii. Gorąco zapraszam ministrantów, asystę, dzieci do sypania kwiatków, strażaków oraz wszystkich wiernych.

Pamiętajmy jednak, że odpust parafialny to nie tylko uroczysta liturgia, wyjątkowa oprawa zewnętrzna, tasze wokół kościoła oraz świąteczny obiad w gronie rodzinnym. Tym co stanowi o wyjątkowości i sensie tej szczególnej uroczystości to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych, którzy w czyśćcu dopełniają zadośćuczynienia za popełnione przez siebie grzechy, by dojść do doskonałej miłości. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Uzyskanie odpustu zależy od wypełnienia określonych warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tego daru Bożego miłosierdzia bo przecież każdy z nas jest odpowiedzialny przed Bogiem za zbawienie własne i bliskich.

5. W piątek przed odpustem oraz w sam dzień święta parafialnego będzie okazja do spowiedzi w kościele. Przed odpustem od czwartku do soboty odbędą się także odwiedziny chorych w domach ze spowiedzią, Komunią św. i sakramentem chorych. Zachęcam, aby zgłosić do odwiedzin także i tych swoich bliskich, którzy z racji wieku lub choroby nie mogą przybyć do kościoła, a nie korzystają z comiesięcznej pierwszopiątkowej wizyty księdza z posługą sakramentalną.

6. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” m.in. wywiad z ks. dr. Janem Kaczkowskim – doktorem teologii moralnej, bioetykiem, twórcą puckiego hospicjum, człowiekiem, który uczył lekarzy, jak rozmawiać z pacjentami o umieraniu, a teraz sam walczy ze śmiertelną chorobą – glejakiem mózgu. W ubiegłym roku w wydawnictwie „Więź” ukazał się wywiad-rzeka z ks. Kaczkowskim “Szału nie ma, jest rak”.