Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam okazać swoje miłosierdzie i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie. Trzeba nam jednak zwrócić wzrok ku swojemu wnętrzu i zamiast szukać zła poza sobą, zmierzyć się z tym co w nas. Lęk przed uznaniem własnej słabości i chęć obrony za wszelką cenę iluzji naszej bezgrzeszności pcha nas niejednokrotnie do chwycenia za kamień. Tym, co powoduje tragedie jest zawsze pierwszy kamień: podejrzenia, plotki… Potem nadciąga grad. Czy potrafię jako pierwszy odejść od miejsc, gdzie w ten sposób kogoś się kamienuje, zwłaszcza za jego plecami? Jak miłość Boga uwolniła Cię z niewoli grzechu?

2. W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów uchylającym z dniem 28 marca br. ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ks. bp Krzysztof Wętkowski z dniem 1 kwietnia br. odwołuje wszystkie ograniczenia wprowadzone przez Biskupa Włocławskiego zarządzeniami w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii.

3. W poniedziałek ze względu na spowiedź rekolekcyjną w Kruszynie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy rozpocznie się o godz. 18.30, a Msza Święta o godz. 19.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez asystę o godz. 17.00. Msza Święta o godz. 18.00, a po jej zakończeniu na plebanii spotkanie wszystkich chętnych do zaangażowania się w konsultacje synodalne w naszej parafii. Celem trwającego Synodu jest większe uczestnictwo wszystkich wiernych w kształtowaniu życia i misji ewangelizacyjnej Kościoła.

5. W piątek 8 kwietnia, po dwóch latach przerwy ze względu na stan epidemii, droga krzyżowa z Wieńca do Brzezia. Wyruszamy sprzed kościoła o godz. 16.00. Planowane zakończenie ok. godz. 18.00 Mszą św. w kościele w Brzeziu. Dzieci normalnie mają swoją drogę krzyżową w kościele o godz. 16.30.

6. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msza Święta o godz. 12.00 rozpocznie się przed kaplicą na naszym cmentarzu parafialnym, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zachęcam wszystkich, aby przygotowali i przyszli na liturgię z palmami, a dzieci także do przebrania się na procesję. Pół godziny przed każdą Mszą św. będzie okazja do spowiedzi – przyjedzie do nas ks. dr Jacek Bartczak.

7. Sanktuarium Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach zaprasza na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia o godz. 19:30 na skwerze przy kościele od ul. Rataja. W jego przygotowanie, w parafii jedynie trochę większej od naszej zaangażowało się ponad sto osób. Gorąco zachęcam do udziału w nim. Osoby, które nie mają jak dotrzeć do Osięcin i osoby wybierające się tam, a mające choć jedno wolne miejsce w samochodzie zapraszam o godz. 18.00 na parking przy kościele.

8. Rozpoczynamy tradycyjną zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. W zakrystii są już do odebrania listy dla zbierających. Przy okazji zbiórki zostaną rozniesione formularze zaproszenia na kolędę. Wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się w poniedziałek 25 kwietnia. W tradycyjnych częściach parafii (Bachórka, Wolica, Polówka, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek I i II, Lipiny, Słone, „stary” Machnacz) będzie ona przebiegała jak przed pandemią. Natomiast w rozbudowujących się miejscowościach: Wieniec, Wieniec-Zalesie, „nowy” Machnacz, Marianki, Kąty będzie odbywać się na zaproszenie. Chodzi przede wszystkim o dostosowanie terminu odwiedzin, tak aby najlepiej odpowiadał gospodarzom, a także o uniknięcie sytuacji, w której ktoś nie życzy sobie odwiedzin proboszcza, błogosławieństwa i modlitwy w intencji rodziny, a taką wizytę traktuje jako zakłócanie spokoju. Zaproszenia można będzie także otrzymać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej oraz także pobrać w wersji elektronicznej z parafialnej strony internetowej: www.parafiawieniec.pl. Wypełnione druki można przekazywać do 21 kwietnia: osobiście w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po każdej Mszy Świętej, przy okazji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, poprzez wrzucenie do skrzynki pocztowej przy wejściu na plebanię lub w wersji cyfrowej pocztą elektroniczną na adres parafiawieniec@gmail.com

9. Zachęcam do praktyki jałmużny wielkopostnej. Można to uczynić m.in. poprzez włączenie się do akcji przygotowania paczek świątecznych dla osób i rodzin potrzebujących w naszej parafii. Produkty można składać w sklepie naprzeciwko kościoła a ofiary pieniężne do puszki na kracie kościoła. Akcję koordynuje p. Romana Jankowska tel. 607 523 309.

10. Są do nabycia czekoladowe baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 10 zł oraz poradnik „Świętujemy Wielkanoc”, który krok po kroku prowadzi przez Wielki Tydzień, Triduum Paschalne aż po Niedzielę Zmartwychwstania, objaśniając jak po katolicku przeżyć te najważniejsze dni w roku wyrażające istotę naszej wiary.

11. Bardzo dziękuję grupie p. Bogusławy Młynarczyk z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Bartosz Kozłowski, kaw., Kąty – Sara Magdalena Borowska, panna, Wieniec-Zalesie
• Bartosz Patryk Felińczak, kaw., Wieniec-Zalesie – Olga Przekwas, panna, par. Kościelna Wieś
Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.