Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – nazywana od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo” niedzielą Laetare, wyznacza połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Warto dziś zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

2. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca. Przypomnij sobie wszystkie doświadczenia radości i pokoju, będące owocem komunii z Ojcem. Co przeszkadza mi w powrocie do Ojca?

3. Dziś przypada 3. rocznica tragicznej śmierci śp. ks. dr. Michała Sadowskiego. Ks. Michał regularnie spowiadał w naszej parafii w pierwsze piątki miesiąca, często gościł w naszej wspólnocie w niedziele i święta. Wielu z nas bardzo ceniło sobie i chętnie korzystało z jego służby w konfesjonale, lubiło słuchać jego zwięzłych homilii, ceniło subtelne poczucie humoru, cieszyło się jego ulotną obecnością wśród nas. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Msza Święta w jego intencji o godz. 12.00.

4. W minionym tygodniu przeżywaliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu. Szczególne podziękowanie kieruję do osób, które czynnie zaangażowały się w przygotowanie liturgii oraz zatroszczyły się upieczenie ciasta i o podanie posiłków dla spowiedników, a właścicielom i pracownikom „Wienieckiego Zakątka” za ich przygotowanie. Dziękuję też za ofiary złożone dla naszego rekolekcjonisty o. Macieja Ziębca CssR – w poniedziałek i wtorek zebraliśmy łącznie 1830 zł oraz za dary w naturze złożone przez dzieci i młodzież, które o. Maciej zabrał na punkt przyjęć uchodźców z Ukrainy na przejściu granicznym w Zosinie.

5. Na zakończenie rekolekcji w środę młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Dziękuję pani katechetce Barbarze Szatkowskiej za przygotowanie liturgii oraz wraz z paniami Justyną Grzelakowską, Anną Langa i Dorotą Rosińską za przeprowadzenie spotkań w małych grupach przygotowujących młodzież do bierzmowania; pani organistce Monice Bednarskiej-Czyżniejewskiej za oprawę muzyczną i przygotowanie śpiewu z młodzieżą; paniom Bogusławie Młynarczyk, Jolancie Lebiedzińskiej i Halinie Makowskiej za wystrój kościoła, a rodzicom bierzmowanych za dar dla parafii – obrus, ornat i welon z Barankiem Paschalnym. Po zakończeniu liturgii ksiądz biskup spotkał się na plebanii z członkami obu Rad Parafialnych na wspólnej kolacji przygotowanej przez „Wieniecki Zakątek”. Młodych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania polecam modlitwie całej naszej wspólnoty.

6. W środę o godz. 18.30 Msza za parafian i zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej.

7. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Msza Święta wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, a po jej zakończeniu nabożeństwo drogi krzyżowej.

8. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych w piątek od godz. 09.00. Zachęcam do zgłoszenia do odwiedzin także osób, które nie przyjmują księdza w każdy pierwszy piątek, a nie mogą ze względu na stan zdrowia uczestniczyć w Eucharystii i przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w kościele.

9. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Różaniec o godz. 08.30,a o godz. 09.00 Msza Święta w intencji Koła Żywego Różańca.

10. Od jutra w sklepie naprzeciwko kościoła będzie wystawiony „kosz dobroci”, do którego będzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości. Zostaną one przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do puszki na kracie w kruchcie kościoła oraz na ręce p. Romany Jankowskiej w sklepie. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

11. Tydzień temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1129 zł, a dwa tygodnie temu do puszek na misje 450 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

12. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Zachęcam do zabrania i lektury.

13. Bardzo dziękuję grupie p. Renaty Olejniczak z Machnacza za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Kamil Prusak, kaw., par. Lubanie – Karolina Pietrzak, panna, Jaranówek
• Bartosz Kozłowski, kaw., Kąty – Sara Magdalena Borowska, panna, Wieniec-Zalesie
• Bartosz Patryk Felińczak, kaw., Wieniec-Zalesie – Olga Przekwas, panna, par. Kościelna Wieś
Otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.