Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Błogosławimy dziś palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Prośmy o łaskę, abyśmy uczestnicząc w nich przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za naszą niewierność i nieprawości po to, aby z radością przyjąć dar nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Dziś o godz. 19.30 Sanktuarium Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach zaprasza na Misterium Męki Pańskiej. Gorąco zachęcam do udziału w nim. Osoby, które nie mają jak dotrzeć do Osięcin i osoby wybierające się tam, a mające choć jedno wolne miejsce w samochodzie zapraszam o godz. 18.00 na parking przy kościele.

3. Program celebracji liturgicznych w Triduum Paschalnym i Wielkanocy: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00. Wcześniej w Wielki Piątek, w który obowiązuje post ścisły, Koronka i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę w kościele co 30 minut od godz. 09.00 do 12.00, a od godz. 13.00 przy kapliczkach i krzyżach na terenie parafii: godz. 13.00 – kapliczka św. Józefa w Wieńcu-Zalesie, godz. 13.30 – kapliczka Matki Bożej w Wieńcu-Zalesie, godz. 14.00 – kapliczka Matki Bożej w Machnaczu, godz. 14.30 – krzyż w Machnaczu naprzeciwko Szkoły Podstawowej w Wieńcu, godz. 15.00 – krzyż w Wolicy, godz. 16.00 – działka sołecka w Kątach. Przez cały dzień od godz. 09.00 do 19.00 będzie możliwość adoracji przy Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 – na jej zakończenie procesja rezurekcyjna wokół świątyni. Do udziału w procesji proszę asystę, dzieci do sypania kwiatków oraz straż. Strażaków proszę także o pełnienie warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 09.00 i o godz. 12.00.

4. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to także trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii.

5. Wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się w poniedziałek 25 kwietnia. W tradycyjnych częściach parafii (Bachórka, Wolica, Polówka, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek I i II, Lipiny, Słone, „stary” Machnacz) będzie ona przebiegała jak przed pandemią. Natomiast w rozbudowujących się miejscowościach: Wieniec, Wieniec-Zalesie, „nowy” Machnacz, Marianki, Kąty będzie odbywać się na zaproszenie. Chodzi przede wszystkim o dostosowanie terminu odwiedzin, tak aby najlepiej odpowiadał gospodarzom, a także o uniknięcie sytuacji, w której ktoś nie życzy sobie odwiedzin proboszcza, błogosławieństwa i modlitwy w intencji rodziny, a taką wizytę traktuje jako zakłócanie spokoju. Zaproszenia zostały rozniesione po domach podczas zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przy tej okazji wyrażam naszą wdzięczność osobom, które podjęły się tej misji i zwłaszcza dla nowych mieszkańców stały się rozpoznawalną twarzą naszej parafii. Zaproszenia można także otrzymać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej oraz także pobrać w wersji elektronicznej z parafialnej strony internetowej: www.parafiawieniec.pl. Wypełnione druki można przekazywać do 21 kwietnia: osobiście w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po każdej Mszy Świętej, przy okazji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, poprzez wrzucenie do skrzynki pocztowej przy wejściu na plebanię lub w wersji cyfrowej pocztą elektroniczną na adres parafiawieniec@gmail.com

6. Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli udział w piątkowej Drodze Krzyżowej z Wieńca do Brzezia oraz tym, którzy czynnie włączyli się w jej przebieg. Dziękuję także wszystkim, którzy złożyli do kosza w sklepie naprzeciwko naszej świątyni produkty do paczek świątecznych dla osób i rodzin potrzebujących w naszej parafii oraz przeznaczyli swoją jałmużnę wielkopostną na ten cel. Można to jeszcze uczynić do poniedziałku do godz. 15.00. Akcję koordynuje p. Romana Jankowska tel. 607 523 309.

7. Są jeszcze do nabycia czekoladowe baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 10 zł oraz poradnik „Świętujemy Wielkanoc”, który krok po kroku prowadzi przez Wielki Tydzień, Triduum Paschalne aż po Niedzielę Zmartwychwstania, objaśniając jak po katolicku przeżyć te najważniejsze dni w roku wyrażające istotę naszej wiary.

8. Bardzo dziękuję grupie p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii. Bardzo dziękuję także p. Grzegorzowi Adamskiemu za wykonanie pięknych palm.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janusza Andrzeja Grocholskiego z Wieńca-Zalesie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…