Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Bardzo dziękuję mieszkańcom Machnacza za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami na dzisiejszą liturgię. Niektórzy myślą, że to niewiele lub że to niepotrzebny kłopot i że lepiej by było, gdyby to ktoś robił stale za niewielkim wynagrodzeniem. Mam nadzieję, że dzisiejsza liturgia Słowa przekona wątpiących o sensowności i znaczeniu tego, co robimy. Dopiero to, co człowiek przyniósł i darował – nawet jeśli to jest zdawałoby się niewiele: pięć chlebów jęczmiennych, dwie ryby, albo czas i wysiłek poświęcony na posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami z myślą o Panu Bogu i bliźnich – Pan Bóg pomnaża odpowiadając na nasz głód miłości i dokonując cudu przemiany ludzkiego serca.
2. W czwartek na plebanii odbyło się drugie już spotkanie członków dotychczasowej Rady Parafialnej oraz Pań i Panów Sołtysów. Bardzo dziękuję tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie za niezwykle cenny głos doradczy i gotowość do podjęcia współodpowiedzialności za naszą parafię. Podczas spotkania ustaliliśmy termin naszych parafialnych dożynek na niedzielę 9 września. Będziemy chcieli połączyć je z festynem parafialnym. Niezwykle ważnym i naglącym problemem, nad którym dyskutowaliśmy to konieczność poważnego remontu domu parafialnego – plebanii. Dysponujemy już przygotowaną przez specjalistów dokumentacją stanu technicznego budynku. Najpoważniejsze prace, które trzeba wykonać jeszcze w tym roku to założenie nowej instalacji grzewczej z wykorzystaniem istniejących i nadających się jeszcze do użytku grzejników oraz wymiana okien. Obecnie jesteśmy na końcowym etapie prac projektowych i poszukiwania najlepszych a zarazem najbardziej ekonomicznych ofert. Niebawem rozpoczną się już prace wykonawcze i wówczas podam więcej informacji na ten temat oraz przedstawię różne formy możliwej pomocy w tym przedsięwzięciu.
3. W ubiegłą niedzielę po obu Mszach św. miało miejsce błogosławieństwo pojazdów z okazji Tygodnia św. Krzysztofa. Przy tej okazji zbieraliśmy ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Nasz dar w wysokości 200 zł został już przekazany dla fundacji MIVA-Polska na konto Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji.
4. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 17.30 za wyjątkiem wtorku. We wtorek 31 lipca będę odprawiał Mszę św. poza parafią na Jasnej Górze – w naszym kościele Mszy św. nie będzie i kancelaria parafialna będzie tego dnia nieczynna.
5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Zaprosiłem do pomocy ks. Marka Kryskę, kapelana Szpitala Wojewódzkiego i domu Sióstr Szarytek w Wieńcu-Zdroju, tak że będzie możliwość wyboru spowiednika. W związku z Pierwszym Piątkiem w czwartek i piątek od godz. 9 rano będę odwiedzał chorych z komunią św. Proszę o informację jeśli dane którejś z osób dotychczas odwiedzanych przez księdza uległy zmianie oraz o zgłaszanie chorych, którzy dotychczas nie korzystali z tej niezwykle ważnej formy opieki i pomocy. Z góry dziękuję sołtysom i innym osobom, które podjęły się trudu bycia moimi przewodnikami po parafii, tak aby bez kłopotu udało mi się dotrzeć do wszystkich.
6. W tym tygodniu patronują nam:

• we wtorek, 31 lipca – święty Ignacy z Loyoli, nawrócony rycerz, który poświęcił swoje życie Bogu. Żył w XVI wieku. Założył Towarzystwo Jezusowe. Jest uznawany za wybitnego znawcę duszy ludzkiej;

• w środę 1 sierpnia – święty Alfons Liguori, biskup i doktor Kościoła, żyjący we Włoszech na przełomie XVII i XVIII wieku. Niestrudzenie oddawał się posłudze głoszenia Bożego słowa, opiece nad młodzieżą, ubogimi i potrzebującymi. Założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów);

• w sobotę, 4 sierpnia – święty Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie prosty i skromny kapłan. Żył we Francji w XIX wieku. Swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Jest patronem proboszczów. Tego dnia będziemy w sposób szczególny pamiętać o naszych duszpasterzach. Msza św. w tym dniu ofiarowana będzie za zmarłych proboszczów naszej parafii, księży z niej pochodzących i z prośbą o nowe powołania kapłańskie z naszej wspólnoty.

7. W przyszłą niedzielę 5 sierpnia będziemy obchodzić odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego i wspólnoty wiernych tworzącej naszą parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dla uzyskania odpustu wymagane są zwykłe warunki, czyli stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Odpust można uzyskać dla samego siebie lub osoby zmarłej. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości. Szczególna okazja do spowiedzi będzie w piątek – I Piątek Miesiąca, od godz. 16.30 oraz w sam dzień odpustu przed Mszą św. o godz. 9 i przed oraz w czasie sumy odpustowej o godz. 12. Na sumę zapraszam asystę, dzieci do sypania kwiatków, straż, chór, wszystkich ministrantów. Ministrantów zapraszam też w sobotę na godz. 16.00 na specjalną zbiórkę.